Turniej Wiedzy Pożarniczej

16 kwietnia 2011 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Wolsztynie odbył się Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” na szczeblu województwa wielkopolskiego. Zwycięscy eliminacji powiatowych w kategorii szkól podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjanych z całej Wielkopolski rywalizowali w nim o możliwość zakwalifikowania się do etapu centralnego. Zwycięzcą mogła zostać tylko jedna osoba z każdej grupy wiekowej.

W gronie uczestników znalazł się uczeń Dwójki Rafał Mikołajczak, który możliwość reprezentowania Naszego powiatu zapewnił sobie wygrywając 10 marca 2011.

Tegoroczny poziom zawodów był bardzo wysoki, co podkreślali sami członkowie komisji czuwającej nad prawidłowym ich przebiegiem.

Mimo ogromnej wiedzy z historii, wyposażenia i przepisów pożarniczych Rafałowi nie udało się zakwalifikować do etapu centralnego.

Na uwagę zasługuje także profesjonalizm organizatorów, którzy poza opieką, jaką zapewnili wszystkim uczestnikom imprezy, zorganizowali także zwiedzanie wolsztyńskiej parowozowni, jedynej czynnej w Europie.

Jak zapewniał przewodnik druga taka znajduje się w odległych Chinach.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd