Rzeźnicy poszukiwani

Do 27 maja gimnazjaliści muszą podjąć decyzję o wyborze kierunku kształcenia, po skończeniu którego w przyszłości będą mogli znaleźć pracę. Z przeprowadzonych badań na rynku pracy wynika, że obecnie ogromnym zainteresowaniem wśród pracodawców cieszy się zawód rzeźnik – wędliniarz.

By zachęcić tegorocznych gimnazjalistów do wyboru zawodu, którego zdobycie gwarantuje w przyszłości pewną pracę, Starostwo Powiatowe w Jarocinie wraz z dwoma firmami: ZPM Biernacki Sp. z o.o. oraz Zakład Mięsny BUKAT organizują spotkania z gimnazjalistami wskazując im możliwość kształcenia na kierunku rzeźnik – wędliniarz w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie.

Rzeźnik - wędliniarz zajmuje się ubojem zwierząt oraz obróbką poubojową tusz. Nauka na tym kierunku trwa trzy lata. Absolwent może podjąć pracę zarówno w rzeźni przy uboju zwierząt, jak również w zakładzie przetwórstwa mięsnego. Po ukończeniu szkoły firmy gwarantują dobrze płatną pracę, a dla najlepszych dalszy rozwój koordynowany przez wysoko wykwalifikowaną kadrę zarządzającą.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd