Konkurs Poezji i Piosenki Obcojęzycznej

Dnia 20 czerwca 2011r. w ramach dni „Szkoła na wesoło” odbył się w ZSP nr 2 „Konkurs Poezji i Piosenki Obcojęzycznej”. Wzięli w nim udział uczniowie technikum i liceum ogólnokształcącego naszej szkoły.

Celem konkursu zorganizowanego przez nauczycieli uczących języków obcych było zaprezentowanie umiejętności językowych młodzieży, rozwijanie zainteresowania poezją i piosenką obcojęzyczną oraz upowszechnianie koncepcji różnorodności kulturowej.

Uczestnicy konkursu przedstawili licznie zebranej publiczności przygotowywane od dłuższego czasu utwory w językach niemieckim i angielskim. Zaprezentowane wiersze i piosenki ocenione zostały przez jury składające się z nauczycieli języków obcych. Kryteria oceny uwzględniały dobór repertuaru, interpretację głosową oraz ogólne wrażenie artystyczne.

W wyniku wyrównanej rywalizacji - dla wyłonienia drugiego i trzeciego miejsca konieczna okazała się dogrywka – zwycięzcami konkursu zostali:

Magdalena Kurzawa z kl. I TH/TEN piosenka „I just called to say…”

Marta Mosiniak z kl. III THA wiersz “Astern” von Gottfried Benn

Ewelina Kobusińska z kl. I LOW piosenka „My heart will go on”.

Przez cały czas trwania konkursu uczestnikom i publiczności towarzyszyły piosenki i wykonania instrumentalne znanych utworów angielsko-, francusko- i niemieckojęzycznych.

Dla laureatów Rada Rodziców ufundowała pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.