Święto wojska

12 sierpnia 2011 uczniowie drugiej klasy liceum ogólnokształcącego z przysposobieniem wojskowym z okazji święta Wojska Polskiego i 91 rocznicy bitwy warszawskiej wzięli udział w uroczystościach w 16. Jarocińskim Batalionie Remontu Lotnisk im. gen. Stanisława Taczaka w Jarocinie oraz 31. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach.

W jarocińskiej jednostce na zaproszenie ppłk dypl. Marian Borowiaka – dowódcy 16 JBRL młodzież uczestniczyła w uroczystym apelu. Wspólnie z żołnierzami batalionu oraz przedstawicielami Policji, Straży Pożarnej i Straży Miejskiej wzięła udział w defiladzie oraz wysłuchała apelu poległych. Uczniowie mieli również możliwość zapoznania się z zasadami służby wojskowej w Narodowych Siłach Rezerwowych.

zobacz galerię<<<

Po raz pierwszy w historii liceum wojskowego młodzież wzięła udział w uroczystym apelu w 31. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach zorganizowanym przez Dowództwo Garnizonu Poznań. Na uroczystościach pojawili się m.in. przedstawiciele Wojska Polskiego na czele z gen. bryg. pil. Włodzimierzem Usarkiem – Dowódcą 2 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu oraz władz samorządowych z wojewodą poznańskim Piotrem Florkiem. Wyróżnieniem dla uczniów był udział w defiladzie, w której maszerowali obok żołnierzy krzesińskiej bazy i słuchaczy Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych w Poznaniu. Po oficjalnych uroczystościach młodzież obejrzała wystawę sprzętu wojskowego. Pamiątką z tego dnia pozostanie niewątpliwie zdjęcie z gen. Włodzimierzem Usarkiem.

Uroczysty apel, zorganizowany przez Dowództwo Garnizonu Poznań, w którym udział wzięli żołnierze i pracownicy wojska naszej bazy, wszyscy dowódcy i przedstawiciele jednostek Garnizonu Poznań oraz przedstawiciele władz wojewódzkich oraz lokalnych.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is a Joomla Security extension!