Szkolny konkurs recytatorsko - plastyczny

30 września 2011 roku w naszej szkole odbył się szkolny konkurs recytatorsko – plastyczny „Miłosz – słowem i pędzlem malowany”. Wpisał się on w obchody Roku Czesława Miłosza.

W konkursie plastycznym uczniowie wykonywali ilustrację do wiersza Czesława Miłosza „Campo di Fiori”. Zwyciężyła Monika Świderska z klasy III LOW, która wykonała ilustrację symbolizującą samotność ludzi w momencie śmierci. Drugie miejsce zajął Maciej Maćkowiak też z klasy III LOW, a III miejsce Żaneta Marciniak z klasy III THA.

W konkursie recytatorskim uczniowie zaprezentowali wiersze pochodzące z różnych okresów twórczości Czesława Miłosza. Pierwsze miejsce zajął Adam Wosiek z klasy I LOPP za brawurowe wykonanie „Alkoholika wstępującego w bramy niebios”. Miejsce drugie wywalczył Przemysław Wieczorek z klasy III LOW, a trzecie zdobyła Żaneta Woźna też z klasy III LOW. Wyróżniono Dajanę Abramowicz z klasy II LOPP. A. Wosiek, P. Wieczorek oraz Ż. Woźna będą reprezentować „Dwójkę” na III Wielkopolskim Konkursie Recytatorskim „Poznańskie Dziewiątki”, który odbędzie się 18 listopada w Poznaniu. Tegoroczna edycja poznańskiego konkursu będzie poświęcona poezji Czesława Miłosza.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd