Szkolna Internetowa Gra Giełdowa

11 drużyn z naszej szkoły bierze udział w 10 edycji Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej. Zespoły zgłoszone do konkursu to: Arena ŻerQv, BANKRUCI, Cwaniaki, Diwali, Dream Team Promyk, FC POMARCHEWCE, Gofry, Maniacy, MOTO TEAM, MPK, ZIELONI

Zespoły tworzą uczniowie reprezentujący klasy IV THA, IV TH/TM, III TPS, III TE/TEN, III TH.

Szkolna Internetowa Gra Giełdowa od praktycznej strony uczy młodych ludzi inwestowania na giełdzie, analizowania sytuacji na rynkach, podejmowania decyzji i pracy w grupie. Dzięki dostępowi do giełdowego systemu transakcyjnego, zespoły uczestniczące w Grze (3-4 uczniów pod opieką nauczyciela) mogą zainwestować wirtualne 100 000 zł w akcje spółek notowanych na warszawskim parkiecie. Do ich dyspozycji jest również tzw. krótka sprzedaż, czyli strategia, która pozwala zarabiać również na spadkach kursów.

Zwycięzcy Gry podstawowej i Dogrywki - czyli zespoły, które uzyskały najwyższą stopę zwrotu ze swoich wirtualnych inwestycji, a także finaliści kończącej kurs e-learningowy klasówki on-line otrzymują cenne nagrody rzeczowe i wyjeżdżają na wycieczkę edukacyjną na jedną z europejskich giełd.

Opiekunem drużyn jest Adam Cyfert.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

Our website is protected by DMC Firewall!