III Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej

 Organizatorem konkursu był Punkt Informacyjny EUROPE DIREKT – Południowa Wielkopolska funkcjonujący przy Eurocentrum Innowacji i Przedsiębiorczości w Ostrowie Wielkopolskim.

Do konkursu zgłoszonych zostało 105 uczestników, którzy przybyli wraz z opiekunami z 11 szkół Południowej Wielkopolski: z Ostrowa Wielkopolskiego, Kalisza, Pleszewa, Jarocina i Krotoszyna. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy II LOPP: Damian Sawarzyński, Dajana Abramowicz, Hubert Kucner, Karolina Andrzejak, Margareta Krauze, Agnieszka Nowak, Tomasz Kmieciak, Brajan Skrzypczak i Katarzyna Serafiniak. Opiekunem drużyny była Anna Kordus.

Głównym celem III Konkursu wiedzy o Unii Europejskiej było inspirowanie uczniów do zainteresowania się tematyką europejską i poszerzanie wiadomości z tego zakresu. Pytania konkursowe obejmowały m.in. następujące dziedziny: prezydencja, priorytety komunikacyjne Komisji Europejskiej na 2011rok, historia powstania Unii Europejskie Honorowy Patronat nad konkursem objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego Pan Marek Woźniak, Patronatu Medialnego udzieliła Telewizja Kablowa PRO-ART s.c.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

Our website is protected by DMC Firewall!