Dzień Języków Obcych

W Mikołajkowe przedpołudnie, 6. grudnia, odbył się w naszej szkole konkurs z okazji Dnia Języków Obcych. Brali w nim udział uczniowie uczący się języków niemieckiego i angielskiego. Konkurs kilka dni wcześniej „rozreklamowały” cytaty w językach obcych, przywieszone na drzwiach sal lekcyjnych. Zmagania prowadzili Kasia Chmielewska i Michał Wojtczak.

Uczniowie rywalizowali w trzyosobowych zespołach. W pierwszym etapie trzeba było rozwiązać test z języka angielskiego lub niemieckiego – po 10 pytań z zakresu leksyki, gramatyki i kulturoznawstwa. Najlepsze 5 zespołów z każdego języka przeszło do etapu drugiego. Tutaj drużyny rywalizowały w sześciu konkurencjach. Musiały wymyślić sobie nazwę zespołu w języku obcym, i narysować logo grupy; następnie losowały scenkę (w banku, w taksówce) i prezentowały wymyślone dialogi, które okazały się zabawnymi skeczami. Kolejne konkurencje językowe to rysowanie obrazka na podstawie słyszanego opisu pokoju, wymyślanie wiersza na cześć języka angielskiego lub niemieckiego oraz czytanie „łamańców językowych”. Ostatnim zadaniem było odgadywanie znanych budowli, miast, osób, świąt i zwyczajów oraz potraw i napoi, odpowiednich dla danego obszaru kulturowego, na podstawie zdjęć. Wszystkie zespoły spisały się świetnie, a zwycięzcami potyczek zostali:

Język angielski:

  1. I miejsce - klasa II TH: Jagoda Ficek, Alicja Sobczak, Anna Witasik
  2. II miejsce - klasa II LOW: Ewelina Kobusińska, Natalia Ulatowska, Adrian Miaskowski
  3. III miejsce - klasa II LOPP: Monika Włodarczyk, Hubert Kucner, Kacper Ziętek

Język niemiecki:

  1. I miejsce - klasa II LOPP: Margareta Krauze, Agnieszka Nowak, Brajan Skrzypczak
  2. II miejsce - klasa I C: Ruben Hansel, Krzysztof Skoczylas, Bartłomiej Defitowski
  3. III miejsce - klasa II LOW: Monika Stachowiak, Fryderyk Baranowski, Piotr Stawski.

Na zakończenie swoje umiejętności artystyczne zaprezentowali Ewelina Kobusińska, Marta Mosiniak i Anna Witasik.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy do dalszych językowych „poszukiwań”!

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is a Joomla Security extension!