„Młodzi wiedzą o funduszach”

W dniu 12 stycznia 2012 roku w klasie II Liceum Ogólnokształcącego z przysposobieniem policyjno-prawnym konsultanci Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich p. Kucharska i p. Kryś przeprowadzili dwie lekcje europejskie, po których młodzież będzie mogła przystąpić do konkursu „Młodzi wiedzą o funduszach”, organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

Konkurs ten jest organizowany już po raz trzeci, adresowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Pozwoli on zapoznać uczniów z tematyką Unii Europejskiej i Funduszy Europejskich, zwłaszcza z Wielkopolskim Regionalnych Programem na lata 2007-2013.

Na lekcjach europejskich uczniowie dowiedzieli się m.in. jak wypełnić uproszczony wniosek o dofinansowanie, czym są Fundusze Europejskie i jakie są źródła ich pozyskiwania. Wnioski przygotowane przez uczniów powinny opisywać to, co uczniowie chcieliby zmienić w swojej najbliższej okolicy, dzięki wsparciu ze środków unijnych. Pomysły obejmować mogą np. budowę lub modernizację drogi, inwestycje związane z edukacją, sportem, ochroną środowiska, rozwojem przedsiębiorstwa lub ośrodka zdrowia. Napisane wnioski wraz z nagraniem (film, audycja, prezentacja) uczniowie złożą w Punkcie Informacyjnym Funduszy Europejskich w Starostwie Powiatowym w Jarocinie.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is a Joomla Security extension!