Dni Otwarte Szkoły

W piątek i sobotę naszą „Dwójkę” odwiedziło kilkaset gimnazjalistów. Po prezentacji szkolnego zespołu muzycznego i filmie prezentującym kierunki i profile szkoły – oraz po obejrzeniu naszego najświeższego „plażowego” LipDub'a – uczniowie i nauczyciele oprowadzali gości po szkole. Pokazaliśmy naszą nową salę gimnastyczną z siłownią, salą do tenisa stołowego i salą do aerobiku.

Na warsztatach szkolnych młodzież mogła zajrzeć do pracowni elektrycznej, fryzjerskiej, przyjrzeć się pracy naszych uczniów przy frezarkach, tokarkach, obrabiarkach, silnikach i samochodach, a tym samym „od kuchni” obejrzeć, jak wyglądają zajęcia praktyczne i na czym polegają specyfiki poszczególnych zawodów. Przyszli uczniowie szkoły zawodowej mogli wybierać spośród wielu rozmaitych zawodów, poszukać przyszłych pracodawców, znaleźć miejsca praktyk.

W budynku głównym szkoły gimnazjaliści zwiedzali pracownię elektroniczną, pachnącą jeszcze nowością pracownię hotelarską – recepcję hotelową. W jednej z sal czekała na nich prezentacja liceum o profilu policyjno-prawnym – można było porozmawiać z policjantami o przedmiotach kierunkowych i specyfice pracy w policji. W sali liceum o przysposobieniu wojskowym można było między innymi obejrzeć zdjęcia z survivalowego obozu wojskowego, poskładać karabin, przymierzyć hełm czy „uratować” poszkodowanego na froncie. Gimnazjaliści gościli również na prezentacjach technikum mechanicznego z przysposobieniem pożarniczym (pokaz strażacki) i zawodu sprzedawcy, odwiedzili pracownie informatyczne, bibliotekę i pracownie języków obcych.

Mamy ogromną nadzieję, że spotkamy się z naszymi gośćmi we wrześniu – zapraszamy wszystkich zdecydowanych i niezdecydowanych – każdy znajdzie coś dla siebie!

Do zobaczenia smile

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd