MAHLE w "Dwójce”

W dniach 8, 9 lutego br. ponad stu uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie wzięło udział w szkoleniu prowadzonym przez przedstawiciela firmy MAHLE Polska Sp. z o.o. Pana Macieja Hadrysia.

Najbliższą siedzibą firmy MAHLE jest Krotoszyn. Na terenie zakładu powstają m.in.: tuleje cylindrowe dla samochodów ciężarowych i osobowych, tuleje wielkogabarytowe, zestawy cylindrowo- tłokowe (zestawy naprawcze), prowadnice zaworowe, wkładki tłokowe, tłoki i zawory.

Uczniowie, uczący się w zawodzie technik pojazdów samochodowych oraz mechanik pojazdów samochodowych, mieli możliwość zapoznać się z podstawową działalnością firmy MAHLE oraz:

  • budową i eksploatacją części silnikowych oraz filtrów,
  • nowymi produktami firmy: turbosprężarkami, przepływomierzami powietrza,
  • zasadami kontroli jakości swoich produktów.

Podczas spotkania uczestnicy mieli możliwość nie tylko poszerzyć swoje wiadomości, ale także wygrać drobne gadżety i firmowe ubrania robocze MAHLE. Każdy otrzymał certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu.

Współpracę z firmą MAHLE, jako przyszłym potencjalnym pracodawcą naszych uczniów, nawiązał i spotkanie przygotował pan Zbigniew Rychter – nauczyciel przedmiotów zawodowych.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

Our website is protected by DMC Firewall!