XXX Festiwalu Piosenki Francuskiej w Poznaniu

Nasza uczennica Anna Kręc z klasy czwartej technikum hotelarskiego reprezentowała naszą szkołę w XXX Festiwalu Piosenki Francuskiej, który odbył się II Liceum Ogólnokształcącym w Poznaniu. Podczas festiwalu, który odbył się 10 marca 2012 roku, Ania zaśpiewała piosenkę „C’est pour toi” z repertuaru Céline Dion.

W konkursie udział wzięli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych z całej Wielkopolski: Konina, Rawicza, Kalisza, Gniezna, Poznania, Piły, Zbąszynka, Nowego Tomyśla, Śremu, Zbąszynia, Tulc, Pakosławia i Jarocina.

Przewodniczącym jury był pan Wojciech Michalski, dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych. w skład jury weszli również: pani Mariola Samulska-Musiał, Dyrektor Domu Bretanii, pani Elżbieta Tchórz, starszy wykładowca Alliance Française i pan Antoni Urban, profesor Policealnego Studium Piosenkarskiego przy Zespole Szkół Muzycznych.

Poziom festiwalu był bardzo wysoki i wyrównany. Uczniowie prezentowali różnorodne piosenki francuskie współczesne i te trochę już zapomniane.

Iwona Dropik,
nauczycielka języka francuskiego

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd