Lider Ortografii

Dnia 29.02.2012r. w ZSP Nr 2 w Jarocinie odbyła się druga edycja szkolnego konkursu „Lider Ortografii Angielskiej i Niemieckiej”. Celem współzawodnictwa, którego organizatorami byli nauczyciele języków obcych uczący w szkole, było podnoszenie umiejętności językowych uczniów, w szczególności w zakresie pisowni.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas I, II i III technikum oraz I i II liceum ogólnokształcącego. Do rywalizacji przystąpiło 40 uczniów: 28 walczyło o tytuł najlepszego w języku angielskim i 22 w języku niemieckim.

Zadanie uczniów polegało na uzupełnieniu luk odpowiednio w tekstach angielskim i niemieckim po dwukrotnym ich wysłuchaniu. W wyniku testów przeprowadzonych dla poszczególnych języków listy zwycięzców przedstawiają się następująco:

JĘZYK ANGIELSKI

Lider Ortografii Angielskiej - Dawid Stachowiak kl. I TH/EN

I Wicelider Ortografii Angielskiej - Anna Lewera kl. I LOW

II Wicelider Ortografii Angielskiej - Damian Kowalczyk I TH/EN

JĘZYK NIEMIECKI

Lider Ortografii Niemieckiej - Patrycja Brylewska kl. I LOPP

I Wicelider Ortografii Niemieckiej - Daria Grzemska kl. I TH/EN

II Wicelider Ortografii Niemieckiej - Weronika Kulińska kl. II TH

Zwycięzcy konkursu zostaną uhonorowani pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami ufundowanymi przez Radę Rodziców.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd