Pokazali język

Już po raz dwunasty Wyższe Szkoły Bankowe zorganizowały konkurs „Pokaż nam język”. Etap szkolny polegał na rozwiązaniu testu on-line. Z naszej szkoły w tym roku udział wzięła rekordowa liczba uczniów – aż 221 osób rozwiązało test! Ogółem w całym kraju w konkursie wystartowało prawie 13 000 uczniów, zarejestrowanych było prawie 500 szkół. Do wyboru adepci języków obcych mieli języki angielski, niemiecki i francuski.

Do etapu regionalnego (półfinał) zakwalifikowali się:

  • Anna Lewera (I LOW) i Magdalena Szymczyk (II LOW) – język angielski
  • Sebastian Homa (I LOPP) i Marcin Nowicki (I LOW) – język niemiecki.

W środę, 4. kwietnia, uczniowie pojechali zatem do Poznania. W tamtejszej Wyższej Szkole Bankowej odbył się jeden z półfinałów regionalnych, których w całym kraju było 9. Ania, Magda, Sebastian i Marcin rozwiązywali test z zakresu danego języka, ale również kulturoznawstwa danego obszaru językowego. Ich konkurenci przyjechali z różnych wielkopolskich (i nie tylko) miejscowości, takich jak Kalisz, Gniezno, Leszno, Kutno, Inowrocław, Piła, Sokołów Podlaski czy Zduny. Najlepsi z każdego języka przechodzili do debaty finałowej, poświęconej promocji krajów i miast.

Wszystkim uczestnikom, a szczególnie naszym „delegatom” do Poznania gratulujemy udziału w potyczkach, i życzymy radości z nauki języków obcych oraz sukcesów w kolejnych konkursach smile

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is a Joomla Security extension!