XXXV Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej

W dniach od 29 – 30 marca 2012 roku dwaj uczniowie z klasy III TEN – Technikum Elektronicznego wzięli udział w XXXV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej we Wałbrzychu. Olimpiada rozgrywa się w 5 grupach: elektrycznej, elektronicznej, mechatronicznej, teleinformatycznej i elektronice medycznej.

Celem Olimpiady jest:

  • Rozwijanie wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych zainteresowania wiedzą elektryczną i elektroniczną.
  • Współzawodnictwo pomiędzy uczniami szkoły i na poziomie międzyszkolnym.
  • Upowszechnienie kultury technicznej oraz nowych trendów i rozwiązań.
  • Wymiana doświadczeń pomiędzy nauczycielami – opiekunami z różnych szkół oraz współpraca pomiędzy szkołami i ośrodkami akademickimi.

W tegorocznej Olimpiadzie brało udział 306 uczestników z całej Polski jak również uczestnicy z Ukrainy.

Uczniowie z naszej szkoły startowali w grupie elektronicznej, w której za zadanie mieli rozwiązanie 50 pytań testowych z dziedziny elektrotechniki, elektroniki analogowej i cyfrowej stosowanej w codziennym życiu wykorzystywanej w wielu układach elektronicznych. Udział w olimpiadzie pozwolił na nawiązanie rywalizacji z młodzieżą z innych szkół technicznych oraz na współpracę z wyższymi uczelniami.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd