Sukces uczniów z "Dwójki"

W dniu 12 kwietnia 2012 roku został przeprowadzony w Cechu Rzemiosł Różnych w Krotoszynie finał regionalny XII Ogólnopolskiego „Konkursu wiedzy o zasadach bezpieczeństwa i higieny pracy dla uczniów z zakładów rzemieślniczych.” W konkursie wzięło udział 7 reprezentacji z Cechów zrzeszonych przy Izbie Rzemieślniczej w Kaliszu. W sumie było 35 uczniów. Z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie do Krotoszyna udało się 7 uczniów – zwycięzców etapu szkolnego. Reprezentowali oni Cech Rzemiosł Różnych w Jarocinie.

W pierwszej części konkursu uczniowie rozwiązywali test sprawdzający wiadomości z prawa pracy oraz technicznego bezpieczeństwa pracy. Miało to na celu wyłonienie sześciu najlepszych do ścisłego finału. Aż 4 uczniów z jarocińskiej „dwójki” zakwalifikowało się do finałowej szóstki. Byli to: Jagoda Kanafa, Marzena Pomsta, Bartosz Lewandowski i Marcin Matuszewski.

W ścisłym finale uczniowie odpowiadali na pytania z prawa pracy, technicznego bezpieczeństwa pracy, przepisów przeciwpożarowych, pomocy przedmedycznej oraz z zakresu przepisów bhp branżowych. W tym etapie najlepsza okazała się uczennica ZSP nr 2 w Jarocinie - Jagoda Kanafa zajmując I miejsce i tym samym zagwarantowała sobie wejście do finału ogólnopolskiego konkursu, który się odbędzie 18 maja 2012 roku w Warszawie. Na podium, na III miejscu, znalazł się także uczeń ZSP nr w Jarocinie - Bartosz Lewandowski. Uczniowie ze ścisłego finału otrzymali nagrody rzeczowe – mp4, plecaki firmowe, torby podróżne, książki. Wszyscy biorący udział w etapie regionalnym konkursu w Krotoszynie otrzymali także pamiątkowe dyplomy oraz zestawy upominków ufundowanych przez Starostwo Powiatowe w Krotoszynie.

Dodatkowo, reprezentacja z Jarocina zajęła I miejsce w klasyfikacji drużynowej otrzymując puchar oraz pamiątkowy dyplom, który od organizatorów przyjęli Starszy Cechu Rzemiosł Różnych – Jacek Dutkiewicz, nauczyciel ZSP nr 2 Katarzyna Uniejewska – przygotowujący uczniów do konkursu oraz Jagoda Kanafa – przedstawiciel drużyny uczniów.

Wyniki konkursu nas bardzo zadowoliły – I miejsce indywidualnie i I miejsce drużynowo to naprawdę wieki sukces uczniów jarocińskiej „DWÓJKI”.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is a Joomla Security extension!