Tydzień PCK

Każdego roku, 8 maja obchodzony jest Światowy Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca. To także dzień urodzin Henry Dunanta. Człowieka o wielkim sercu - ojca Czerwonego Krzyża, który przejeżdżając w pobliżu włoskiego miasta Solferino, gdzie toczyła się jedna z największych bitew ówczesnej Europy, przyczynił się do zorganizowała pomocy dla rannych i umierających żołnierzy.

Od 7 - 13 maja obchodzony jest w Polsce "Tydzień Polskiego Czerwonego Krzyża". Także w tym roku Zarząd Rejonowy PCK w Jarocinie we współpracy ze Szkolnymi Kołami PCK Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie - w sposób bardzo "praktyczny" ukazali fragment działalności czerwonokrzyskiej.

Uczniowie naszej szkoły - członkowie SK PCK, przygotowali na jarocińskim rynku pozoracje najczęściej występujących stanów zagrożenia życia z użyciem wysokiej klasy fantomów. Z tymi trudnymi pozorowanymi sytuacjami musieli zmierzyć się przypadkowi przechodnie, mieszkańcy Jarocina. Nie zawsze zdobyta przed laty wiedza okazywała się wystarczająca. Zadaniem naszych uczniów - przeszkolonych w zakresie I pomocy, było tę wiedzę uzupełnić i zaktualizować. Najwięcej pytań dotyczyło prawidłowego wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej u dorosłych i u dzieci, postępowania w przypadku zawału serca, krwotoków, złamań oraz omdleń. Chętnych mieszkańców do rozmów na temat pierwszej pomocy nie brakowało, każdy kto chciał mógł spróbować swoich sił ćwicząc na fantomach.

Równocześnie podczas wykonywanych pozoracji prowadzona była kwesta w którą zaangażowali się członkowie Zarządu Rejonowego PCK w Jarocinie oraz młodzież z jarocińskiego liceum. Pozoracje przygotowali uczniowie z SK PCK pod okiem opiekuna Jacka Adamczaka w składzie:

II LOW - Paulina Maciaszczyk, Ewelina Kobusińska, Monika Stachowiak, Zofia Cegła, Gerard Śmigielski,

II LOPP - Dajana Abramowicz, Natalia Musielak, Alicja Oczkowska, Margaretta Krauze.

Także 8 maja 2012r. młodzież z SK PCK wraz z opiekunem p. Lidią Szybiak - odwiedzili najmłodszych pacjentów oddziału dziecięcego jarocińskiego szpitala. Podczas krótkiego spotkania przekazano gry planszowe, puzzle, książeczki z bajkami, układanki o wartości blisko 300zł. Zbiórka pieniędzy przeprowadzona została na terenie naszej szkoły, a do zebrania tak dużej kwoty przyczynili się uczniowie i nauczyciele.

W imieniu najmłodszych pacjentów oraz pracowników oddziału serdecznie dziękujemy za przyłączenie się do naszej akcji.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd