Samochodówka w Finale Wojewódzkim „OMTM”

23 maja 2012r. w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Kaliszu odbył się Finał Wojewódzkiego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla Szkół Ponadgimnazjalnych, w którym udział wzięło 20 drużyn z całego województwa wielkopolskiego - finaliści eliminacji regionalnych.

Każdy uczestnik turnieju odpowiadał na 20 pytań z zakresu wiedzy BRD oraz 15 pytań dotyczących historii motoryzacji.

Następnie uczestnicy przystąpili do konkurencji sprawnościowych:

- pokonanie toru przeszkód motorowerem,

- jazda sprawnościowa samochodem z tzw. „talerzem Stewarta”,

- przygotowanie motoroweru, motocykla i samochodu osobowego do jazdy,

- udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.

Drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie w składzie: Adam Kopielski (kl. III TPS), Karol Szewczenko (kl. II TPS) oraz Michał Wojtczak (kl. I TPS) zajęła III miejsce, przegrywając tylko 2 punktami z drużyną zajmującą miejsce drugie. Dodatkowe gratulacje dla Michała Wojtczaka, który zajął IV miejsce w klasyfikacji indywidualnej. Opiekunem drużyny jest Zbigniew Rychter – nauczyciel przedmiotów zawodowych.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd