Gimnazjaliści już myślą o przyszłym zawodzie

W tym roku szkolnym po raz kolejny w naszej szkole odbywał się cykl zajęć dla gimnazjalistów.

W drugim semestrze szkołę odwiedzili uczniowie klas pierwszych i drugich Gimnazjum nr 2 w Jarocinie oraz Woli Książęcej. Ponad stu uczniów wzięło udział w zajęciach prowadzonych przez nauczycieli przedmiotów zawodowych:

- Zbigniew Rychter zapoznał młodzież z tajnikami budowy samochodu,

- Kazimierz Barłożyk wprowadził uczestników spotkań w świat elektryczności,

- Andrzej Juszczak pokazał możliwości obrabiarek skrawających do obróbki metali.

Uczniowie mogli również zapoznać się z wyposażeniem pracowni przedmiotowych oraz samodzielnie wykonać poszczególne ćwiczenia.

Na zakończenie zajęć dla uczniów Gimnazjum z Woli Książęcej z udziałem młodzieży naszej szkoły odbył się pokaz działania poduszki powietrznej AIRBAG przygotowany przez Tadeusz Teodorczyka i Michała Wróbla-nauczycieli zajęć praktycznych.