Obóz przysposobienia wojskowego Machliny 2012

W dniach 11-18 czerwca odbył się kolejny obóz przysposobienia wojskowego w Machlinach. Młodzież z klasy I LOW miała okazję odbyć ćwiczenia z musztry i służby wartowniczej. W Mirosławcu, w jednostce lotniczej, uczniowie obejrzeli samoloty-eksponaty, zwiedzili izbę pamięci oraz złożyli znicze pod pomnikiem ofiar katastrofy samolotu CASA. Odwiedzili tam również wieżę kontroli lotów, spadochroniarnię, płytę lotniska i hangary, obejrzeli bezzałogowy samolot zwiadowczy i Hammera.

Odbyły się także zajęcia na strzelnicy w Mirosławcu – młodzież strzelała z KBKS-u, a najlepsi również z pistoletu. Uczniowie byli też na wycieczce w Kołobrzegu. Zwiedzili Muzeum Oręża Polskiego, obejrzeli pomnik Zaślubin Polski z morzem oraz spacerowali po plaży. Odbył się oczywiście chrzest obozowy. Uczniowie otrzymali odznaki za udział w obozie i gratulacje od komendanta pana Jacka Adamczaka oraz instruktorów: pana chorążego Macieja Zaborowskiego, pani Kamili Krzyżanowskiej, pana Wojtka Krzyżanowskiego, pani Benity Trzeciak oraz pani Agnieszki Wąsik.

W czasie wolnym młodzież pływała na kajakach, kąpała się w jeziorze, grała w piłkę i bawiła się na dyskotecesmile

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd