Uroczystość zakończenia nauki dla klas ZSZ

15 czerwca 2012 r. o godz. 8.15 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie odbyła się uroczysta akademia z okazji zakończenia nauki przez klasy programowo najwyższe Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

Absolwentów zgromadzonych w sali ćwiczeń swoją obecnością zaszczycili szacowni goście: pan Mirosław Drzazga – wicestarosta jarociński, pan Jacek Dutkiewicz – starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Jarocinie oraz przewodniczący Rady Rodziców – pan Aleksander Trzeciak.

Na wstępie, prowadzący akademię: uczennica kl. II LOPP – Magdalena Banaszak oraz uczeń klasy I TPS- Michał Wojtczak - powitali wszystkich zebranych: przybyłych na uroczystość gości, dyrekcję szkoły, wychowawców, nauczycieli, rodziców i wszystkich absolwentów.

Następnie głos zabrali: dyrektor szkoły, pan Witold Bierła, wicestarosta jarociński – pan Mirosław Drzazga, starszy Cechu Rzemiosł Różnych - pan Jacek Dutkiewicz – oraz przewodniczący Rady Rodziców – pan Aleksander Trzeciak. Wszyscy życzyli absolwentom naszej szkoły wszelkiej pomyślności w życiu osobistym oraz powodzenia na czekających ich jeszcze, tak ważnych ze względu na dobry start w wybranych przez siebie profesjach - egzaminach zawodowych. Wicestarosta Mirosław Drzazga nawiązał w swoim wystąpieniu do motta uroczystości: Tak młody jak dziś, nie będziesz już nigdy. Wykorzystaj to z myślą o Twoim jutrze.

Bardzo szczególną częścią uroczystości było wręczenie nagród, statuetek i dyplomów wyróżniającym się absolwentom oraz listów gratulacyjnych ich rodzicom.

Świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce otrzymali:

Kamila Kordus - klasa IIa,

Małgorzata Szymendera - klasa IIa,

Przemysław Sip - klasa IIg,

Dorota Szybiak - klasa IIIc,

Marta Dolata - klasa IIIg,

Marlena Antczak - klasa IIIg,

Karolina Rakowska - klasa IIb,

Mateusz Mankiewicz - klasa IIId,

Piotr Błaszczyk - klasa IIIe.

Uczniowie, którzy godnie reprezentowali szkołę w różnych zawodach sportowych to: Karina Zielonka, Artur Kiełbowski, Paweł Juskowiak, Remigiusz Baszyński, Grzegorz Kałuża, Mateusz Robak, Miłosz Górny, Arkadiusz Zielonka, Szymon Wojtkowiak.

Po wręczeniu nagród, dyplomów i listów gratulacyjnych, nastąpiło ślubowanie absolwentów, w imieniu których wystąpili: Karina Zielonka z kl. IIa Bartosz Krzyżosiak z kl. IIb Martin Kwiatkowski z klasy IIf Artur Kiełbowski z kl. IIg Patrycja Spychała z kl. IIIc Łukasz Stasik z kl. IIId Piotr Błaszczyk z kl. IIIe Marlena Antczak z kl. IIIg

Rotę ślubowania odczytała Alicja Szymańska z klasy IIa, która w imieniu absolwentów podziękowała tym, którym zawdzięczają oni najwięcej: rodzicom, kierownictwu szkoły, wychowawcom, nauczycielom i pracownikom ZSP nr 2 oraz koleżankom i kolegom.

Przy piosence pt. Paroles, pięknie wykonanej przez uczennicę klasy II TH – Anię Witasik, absolwenci wręczyli kwiaty dyrekcji szkoły oraz swoim wychowawcom.

Drodzy Absolwenci! Do zobaczenia na innej, nowej drodze życia!

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd