Regionalny konkurs BHP

W dniu 9 kwietnia 2013 roku został przeprowadzony w Cechu Rzemiosł Różnych w Jarocinie finał regionalny XIII Ogólnopolskiego konkursu wiedzy o zasadach bezpieczeństwa i higieny pracy dla uczniów z zakładów rzemieślniczych „Bezpiecznie od startu”. W konkursie wzięło udział 8 reprezentacji z Cechów zrzeszonych przy Izbie Rzemieślniczej w Kaliszu. W sumie było 24 uczniów. Z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie byli to: Jagoda Kanafa z klasy IIf, Katarzyna Pawlaczyk z klasy Ie oraz Bartosz Lewandowski z klasy IIb – zwycięzcy etapu szkolnego. Reprezentowali oni Cech Rzemiosł Różnych w Jarocinie.

W pierwszej części konkursu uczniowie rozwiązywali test sprawdzający wiadomości z prawa pracy oraz technicznego bezpieczeństwa pracy. Miało to na celu wyłonienie sześciu najlepszych do ścisłego finału. Do finałowej szóstki zakwalifikowały się dwie uczennice z jarocińskiej „dwójki”. Jagoda Kanafa zdobyła największą ilość punktów z testu.

W ścisłym finale uczniowie odpowiadali na pytania z prawa pracy, technicznego bezpieczeństwa pracy, przepisów przeciw pożarowych, pomocy przedmedycznej oraz z zakresu przepisów bhp branżowych. W tym etapie uczennica ZSP nr 2 w Jarocinie - Jagoda Kanafa zajęła II miejsce i tym samym zagwarantowała sobie wejście do finału ogólnopolskiego konkursu, który się odbędzie 15 maja 2013 roku w Warszawie. Katarzyna Pawlaczyk uplasowała się na V miejscu. Uczniowie ze ścisłego finału otrzymali nagrody rzeczowe – mp4, plecaki firmowe, książki. Wszyscy biorący udział w etapie regionalnym konkursu w Jarocinie otrzymali także pamiątkowe dyplomy oraz zestawy upominków ufundowanych przez Starostwo Powiatowe w Jarocinie, Kuratorium Oświaty, Państwową Inspekcję Pracy i Izbę Rzemieślniczą w Kaliszu.

Dodatkowo, reprezentacja z Jarocina zajęła II miejsce w klasyfikacji drużynowej otrzymując puchar oraz pamiątkowy dyplom, który od organizatorów przyjęli uczniowie biorący udział w konkursie wraz z opiekunem przygotowującym do konkursu nauczycielem z ZSP nr 2 p. Katarzyną Uniejewską.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd