Żakinada

Było barwnie, zabawnie i głośno. 2 maja 2013 kilkuset uczniów jarocińskich szkół wzięło udział w Żakinadzie, nie zabrakło też młodzieży z naszej szkoły. W pochodzie uczestniczyli: dziewczyny z klas II TUF i III TH/TEN w kolorowych, nieco szalonych strojach oraz chłopcy z klas II B, I D, II TPS oraz I TPS na swoich „wspaniałych maszynach”. Młodzieżowy korowód wyruszył z ul. Moniuszki i przemaszerował ulicami: Dąbrowskiego, Wrocławską, Hallera, Śródmiejską, aby przy dźwiękach klaksonów wkroczyć na Rynek.

Na Rynku nie zabrakło muzyki i tańca. Przeprowadzono konkurs na najciekawsze przebranie. Na zakończenie Żakinady burmistrz Jarocina, pan Stanisław Martuzalski wręczył młodzieży klucz do miasta.