Konkurs "Zasoby wodne Polski"

Etap eliminacji polegał na stworzeniu przez uczestnika samodzielnej pracy w jednej z dwóch kategorii:

  • Kategoria I. Reportaż filmowy z miejsca, gdzie oczyszczana jest woda, następuje jej uzdatnianie bądź ma tam miejsce inne działanie związane z gospodarką wodną.
  • Kategoria II. Fotoreportaż z opisem z miejsca, gdzie oczyszczana jest woda, następuje jej uzdatnianie bądź ma tam miejsce inne działanie związane z gospodarką wodną.

Prace konkursowe na etapie szkolnym były prowadzone pod kierunkiem nauczyciela geografii- Hanny Wardeńskiej i wykonane zgodnie z KATEGORIĄ II olimpiady- najlepsze prace wykonane przez uczennice:

1. MAŁGORZATA GOLIŃSKA- klasa I LOPPB

2. MARTA PLUTA- klasa I LOPPB

zostały wysłane do OKRĘGU LOP W SZCZECINIE. Teraz z nadzieją czekamy na finał.

Finał Olimpiady odbędzie się w I kwartale 2014 r. w Szczecinie i będzie składał się z pisemnego testu jednokrotnego wyboru - 30 pytań z zakresu wiadomości związanych z ochroną środowiska w kontekście znajomości zasobów wodnych Polski, znaczenia oraz roli wody w życiu żywych organizmów. Ważną rolę odgrywać będzie także znajomość zagadnień z zakresu gospodarki wodnej.

Na podstawie wyników części pisemnej zostanie wyłonionych 5 finalistów, którzy przejdą do części ustnej, w której losować będą zestaw pytań zawierający również jedno zadanie praktyczne.

Uczestnicy odpowiadają na sali przed Jury Olimpiady, pozostałymi uczestnikami, którzy nie zakwalifikowali się do części ustnej, nauczycielami i innymi gośćmi.

Wynik części ustnej każdego finalisty wraz z sumą punktów z testu finałowego zadecyduje o jego miejscu wśród laureatów. W przypadku równej liczby punktów o miejscu danego laureata wynik z testu.

Laureaci i ich opiekunowie otrzymają nagrody rzeczowe. Laureatowi pierwszego miejsca zostanie wręczona okolicznościowa statuetka „ELKI KROPELKI” – bohaterki Kampanii informacyjno - edukacyjnej.

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd