Debatowali o bezpieczeństwie

24 września 2014 r. uczniowie klas I LOPA, I LOPB, II LOPA, II LOPB, III LOP, II LOW, III G, III TE, IV TF wzięli udział w debacie społecznej dla mieszkańców powiatu jarocińskiego „Decydujmy Wspólnie”, która odbyła się w naszej szkole. Debata poświęcona bezpieczeństwu została zorganizowana przez Komendanta Powiatowego Policji w Jarocinie. W debacie uczestniczyli m.in. Wojewoda Wielkopolski Piotr Florek, Zastępca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu mł. insp. Rafał Kozłowski, i Komendant Powiatowy Policji w Jarocinie mł. insp. Krzysztof Rzepczyk oraz przedstawiciele lokalnych władz samorządowych: Starosta Powiatu Jarocińskiego Mikołaj Szymczak, Burmistrz Miasta i Gminy Stanisław Martuzalski oraz Wicewójt Gminy Jaraczewo Stanisław Andrzejczak.

Debatę rozpoczął Zastępca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu mł. insp. Rafał Kozłowski. Zebrani mogli wysłuchać informacji komendanta jarocińskiej Policji stanie bezpieczeństwa na terenie powiatu jarocińskiego oraz podejmowanych przez lokalną policję działań mających zapewnić wszystkim mieszkańcom poczucie bezpieczeństwa.

Debata miała również na celu określenie zagrożeń, na jakie napotykają w codziennym życiu mieszkańcy powiatu jarocińskiego. Zgromadzeni zwracali uwagę niebezpieczne zachowania kierowców, m.in. na prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu oraz nieprzestrzeganie przepisów drogowych. Poruszano również problem przemocy domowej.

Uczestnicy debaty otrzymali od policjantów elementy odblaskowe ufundowane specjalnie na to spotkanie przez Komisję Europejską Przedstawicielstwo w Warszawie oraz serduszka promujące akcję „Stop Wariatom Drogowym”.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

Our website is protected by DMC Firewall!