Wycieczka do Warszawy

W dniach 29-30 października 2014 roku uczniowie klas 1 LOPPA, 2 LOPPA oraz 2 LOPPB uczestniczyli w wycieczce do Warszawy.

Pierwszego dnia wyjazdu grupa miała okazję sprawdzić swoją wiedzę z zakresu pierwszej pomocy oraz podziwiać najnowocześniejszą strzelnicę w Europie w ramach wizyty w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Ochotnicy mogli wypróbować swoje siły na strzelnicy multimedialnej, gdzie ćwiczyli strzelanie bronią laserową. Następnie grupa wzięła udział w warsztatach przygotowanych przez Komendę Główną Policji dla uczniów klas policyjnych.

Zajęcia odbywały się w Pałacu Kultury i Nauki. Uczniowie poznali nowoczesny sprzęt używany przez polską policję oraz mogli poznać wyzwania, z jakimi spotykają się policjanci służący poza granicami naszego kraju. Wolny czas uczniowie spędzili w galerii „Złote Tarasy”, gdzie regenerowali siły przed długim marszem ulicami Warszawy, aby wreszcie spędzić spokojną noc w schronisku młodzieżowym.

Drugi dzień pobytu w stolicy rozpoczął się od spaceru warszawską Starówką oraz Krakowskim Przedmieściem. W blasku jesiennego słońca uczniowie podziwiali m.in. Zamek Królewski, Pałac Prezydencki oraz panoramę miasta ze Stadionem Narodowym w tle. Następnie przyszedł czas na wizytę w Komendzie Głównej Policji. Tam grupa zapoznała się z historią polskiej policji, a po zwiedzeniu budynek KGP umożliwiono uczniom rozmowę z policjantami na temat pracy w policji.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd