Wycieczka do Muzeum Pożarnictwa

W dniu 22 października 2014 roku uczniowie klas I i II technikum mechanicznego o przysposobieniu pożarniczym wraz z opiekunami p. Katarzyną Uniejewską oraz p. Dariuszem Kuderczakiem, p. Mariuszem Banaszakiem i p. Arkadiuszem Naglakiem z PSP w Jarocinie odwiedzili Wielkopolskie Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach.

Uczniowie mieli okazję się przekonać, jak wyglądały porządki ogniowe w poprzednich wiekach, w jaki sposób niegdyś ostrzegano o pożarze, jakim wyposażeniem posługiwali się strażacy w poprzednich dziesięcioleciach. W muzeum znajduje się około czterech tysiące eksponatów dokumentujących tradycje i historię Straży na terenie Wielkopolski. Są to m.in. sikawki konne, hełmy strażackie, sztandary oraz samochody strażackie. Wszystkie zbiory muzeum pochodzą wyłącznie z darów różnych osób i instytucji. Urozmaiceniem zwiedzania było poszukiwanie eksponatów pochodzących z powiatu jarocińskiego.

Uczniowie odwiedzili także salę multimedialną. Jej głównym celem jest wprowadzenie zwiedzających w atmosferę pracy strażaka. Pokazane w niej zostały zagrożenia, na jakie jest narażony strażak podczas swojej pracy przy gaszeniu pożarów domów i lasów czy podczas ratowania ludzi podczas wypadków samochodowych.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

Our website is protected by DMC Firewall!