Obudzić śpiących

7 listopada 2014 uczniowie klas mundurowych wzięli udział w akcji Obudzić śpiących, która miała na celu uczczenie 96 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego i odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku i odbywała się na jarociński Dworcu PKP.. Nasi uczniowie wspólnie z harcerzami ze Związku Harcerstwa Polskiego oraz Grupą Rekonstrukcyjną z Mieszkowa rozdawali broszury poświęcone Powstaniu Wielkopolskiemu oraz przypinali rozety i kotyliony wszystkim zainteresowanym pasażerom podróżującym polskimi kolejami.

Podniosły ton wydarzeniu nadawały biało – czerwone sztandary, trzymane przez uczestników akcji, umundurowani i uzbrojeni członkowie Grupy Rekonstrukcyjnej z panem Wojciechem Koterbą na czele oraz werbliści, którzy wygrywając marszowe takty „symbolicznie budzili” pasażerów przyjeżdżający kolejno pociągów . Całością kierował pan Kwieciński emerytowany oficer wojska polskiego, który zabezpieczył imprezę także od strony gastronomicznej. Każdy mógł skosztować wojskowej grochówki i napić się gorącej herbaty.

Wydarzenie został bardzo pozytywnie odebrane przez podróżujących. Na dworzec mimo bardzo wczesnej pory przybyły także lokalne media oraz Burmistrza Jarocina pan Stanisław Martuzalski.

Na zakończenie trzygodzinnej operacji przed budynkiem dworca wszyscy uczestnicy odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd