Zadbali o zdrowie

18 listopada 2014r. w ramach „Profilaktycznego programu w zakresie przeciwdziałaniu uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych” oraz z okazji corocznie obchodzonego 20 listopada „Dnia rzucania palenia” z inicjatywy pielęgniarki szkolnej Lidii Szybiak i pracownika Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej pani Magdaleny Radoms, odbyły się w holu szkoły bezpłatne i bezinwazyjne pomiary zawartości tlenku węgla w wydychanym powietrzu przy pomocy smokerlyzera.

Podczas pomiaru uczniowie brali też udział w konkursie, który sprawdzał wiedzę na temat szkodliwego wpływu dymu tytoniowego na organizm ludzki. Nagrodą były opaski odblaskowe. Można było też otrzymać różnego rodzaju ulotki dotyczące szkodliwości palenia tytoniu. Zainteresowanie pomiarem było ogromne. Z badania wzięło udział ponad 100 uczniów.

Kolejny pomiar odbędzie się w maju 2015 roku z okazji „Dnia bez papierosa”.

Lidia Szybiak

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is a Joomla Security extension!