Strzelanie z karabinu kbkAKMS-47

W ramach realizacji programu nauczania z przysposobienia wojskowego i policyjno-prawnego od końca września odbywa się strzelanie z karabinu kbkAKMS-47, popularnie zwanego kałasznikowem oraz z pistoletów CZ 85B, CZ 75 Kadet. Zajęcia poprzedzone były poznaniem regulaminów, zasad obowiązujących na strzelnicy, budową broni, zasadami posługiwania się bronią. Ponadto instruktaż odbywa się także bezpośrednio przed strzelaniem.

Strzelania są przeprowadzane na strzelnicy Ligii Obrony Kraju "Karczemka" w Pleszewie. Do tej pory udział w zajęciach wzięły klasy: III LP, II LOW, II LPA, I LPB. Strzelanie z kbkAKMS-47wykonywane były z pozycji leżącej, ogniem pojedynczym do tarcz z odległości 100m , natomiast z pistoletu z odległości 25m z pozycji stojącej.

Jak do tej pory, najlepszy wynik z kbkAKMS-47 uzyskała uczennica klasy I LPB - Monika Pogorzała uzyskując 40 pkt. na 50.

Kolejne strzelania zaplanowane na wiosnę.

Zdjęcia wykonano po zakończeniu strzelania.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

Our website is protected by DMC Firewall!