Wspomnienie z wakacji – IX Przystanek PaT

W dniu 5 lipca 2014 roku grupa uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami panią Marleną Telegą i panią Natalią Klarzyńską udała się na warsztaty artystyczne IX przystanku PaT Konin 2014. Program organizacji Profilaktyka a Ty, promuje zdrowy tryb życia młodzieży, wolny od jakichkolwiek uzależnień. Inicjatorem i animatorem tego działania jest Policja, która od 2006 roku realizuje program Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty” adresowany głównie do młodzieży powyżej 14 roku życia.

Warsztaty prowadzone przez doskonałych instruktorów mają zachęcać młodych ludzi do spędzania czasu aktywnie i do znalezienia własnej pasji. Na warsztatach każdy z uczestników mógł sprawdzić się m. in. w tańcu, śpiewie, grze na bębnach, teakwondo, capoeirze, a także wziąć udział w przedstawieniu teatralnym. Społeczność programu PaT promuje modę na życie bez uzależnień. Młodzi ludzie mówią do swoich rówieśników obrazem filmu, muzyką, językiem teatru i happeningów uwalniających pozytywną energię.

Na koniec młodzież publicznie, głośno odczytała fragment Konwencji Praw Dziecka, następnie obejrzała wspaniały i efektowny pokaz lotniczy oraz idąc ulicami Konina, zaprezentowała swoje umiejętności nabyte podczas warsztatów.

Uczestników warsztatów, odwiedzili m.in. Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak, Elżbieta Rusiniak z Ministerstwa SprawWewnętrznych oraz Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji insp. Rafał Batkowski. Na nasze ogólnopolskie spotkanie przybyła także Pierwsza Dama, Anna Komorowska, która bardzo miło i ciepło przywitała całą społeczność popierając akcję PaT.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is a Joomla Security extension!