Sukces Ani Stachowiak z klasy I LPB w konkursie recytatorskim: „Legendarni i tragiczni”

25 listopada w poznańskim IX LO im. Karola Libelta odbył się konkurs recytatorski, poświęcony twórczości tzw. „poetów przeklętych”. Organizatorami konkursu byli: IX LO w Poznaniu oraz Instytut Filologii Polskiej UAM.

Mottem konkursu były słowa Edwarda Stachury: „Każdy z nas jest samotny”.

Wśród twórców tzw. „przeklętych” znajdują się osobowości niepokorne, kontestujące konformistyczną rzeczywistość, poeci wyalienowani, nadwrażliwi, obsesyjnie pragnący wolności i głodni życia pełnego – kaskaderzy literatury (Andrzej Bursa, Halina Poświatowska, Edward Stachura, Rafał Wojaczek, Ryszard Milczewski – Bruno, a także Sylvia Plath, Jacques Prevert, Jim Morrison).

W 64- osobowej grupie młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych z całej Wielkopolski znalazły się dwie nasze uczennice, które wcześniej zwyciężyły w szkolnych eliminacjach konkursu: Milena Gałęska z klasy I LOPA oraz Anna Stachowiak z klasy I LOPB.

Ania Stachowiak zaprezentowała utwór Edwarda Stachury pt.: „Życie to nie teatr”, a Milena Gałęska wiersz Haliny Poświatowskiej inc.: „Kiedy umrę kochanie”.

Dziewczęta wspaniale reprezentowały naszą szkołę, a Ania Stachowiak, zdobyła wyróżnienie oraz zakwalifikowała się do ścisłego finału konkursu, który odbędzie się na początku przyszłego roku w Instytucie Filologii Polskiej UAM.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is a Joomla Security extension!