Sukces w rankingu „Perspektyw”

„Perspektywy” opublikowały swój doroczny ranking szkół. Uczniowie ubiegłorocznej klasy IV technikum pojazdów samochodowych zdali doskonale egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe i znaleźli się na 7 miejscu w ogólnopolskim rankingu zawodów. Sukces to tym większy, że jarocińska „samochodówka” to jedyna wielkopolska szkoła w złotej dziesiątce dla zawodu technik pojazdów samochodowych. W Polsce do egzaminu przystąpiło 5871 uczniów. W Wielkopolsce egzamin zdało 78,97 % uczniów, w naszej szkole dyplomy otrzymali wszyscy absolwenci. Warto dodać, że w naszej szkole egzamin zawodowy w tym zawodzie odbył się po raz drugi w historii.

Nasze technikum wróciło również do pierwszej setki techników wielkopolskich. Zajęliśmy 83 miejsce. Technika oceniane są za pomocą czterech kryteriów: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego.

Pozostaje tegorocznym maturzystom życzyć sukcesów na egzaminach, a nam wszystkim jeszcze lepszego miejsca w przyszłym roku.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

Our website is protected by DMC Firewall!