Wyjście do sądu

21 listopada 2014 roku nasza klasa - czyli II LOPPa wraz z panią Anną Kordus odwiedziła Sąd Rejonowy w Jarocinie. Byliśmy gośćmi sędziego wydziału karnego – pana Tomasza Jańca.

Gospodarz okazał się człowiekiem bardzo otwartym i komunikatywnym. Opowiedział nam o pracy sędziego, o procedurach związanych z sądem, o przebiegu procesu karnego, o wiedzy, którą należy zdobyć, aby pracować jako sędzia oraz o najciekawszych sprawach, które prowadził.

Nie da się ukryć, że wiele dobrej zabawy mieliśmy podczas przymierzania tog. Każdy z nas choć przez chwilę mógł poczuć się sędzią, prokuratorem, obrońcą.

Pan sędzia Janiec przedstawił i omówił również inne zawody powiązane z prawem, takie jak: adwokat, radca prawny czy notariusz. Zachęcał nas do wybrania zawodu sędziego, pokazując same dobre strony z nim związane.

Następnie spotkaliśmy się z Panią kurator Arletą Durczak, która w skrócie omówiła zagadnienia związane z pracą kuratora sądowego. Pani kurator zaznaczyła, że aby pracować w tym zawodzie, należy być niekaranym oraz ukończyć studia wyższe prawnicze, socjologiczne lub pedagogiczne.

Wyjście do sądu zostało uwiecznione wieloma zdjęciami. Zapraszamy do szkolnej galerii.

Marika Mieloszyk

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd