MAHLE w ZSP2 i ZSP2 w MAHLE

Wzorem lat poprzednich w dniu 13.01.2015r. kolejna grupa młodzieży uczestniczyła w szkoleniu prowadzonym w naszej szkole przez przedstawiciela firmy MAHLE Polska Sp. z o.o.

Uczniowie klas: III D (mechanik pojazdów samochodowych) oraz I E (elektromechanik pojazdów samochodowych) w czasie czterech godzin mieli możliwość zapoznać się z podstawową działalnością firmy MAHLE, budową i eksploatacją części silnikowych, produkcją filtrów oraz nowymi produktami: turbosprężarki, przepływomierze powietrza, termostaty.

Nowością w tym roku była możliwość udziału uczniów klasy ITPS i IV TPS w szkoleniu i zwiedzaniu zakładu MAHLE w Krotoszynie. Wycieczka odbyła się w dniu 20.01.2015r. W ciągu kilku godzin, pokonując ponad 9km, uczniowie zwiedzili wszystkie wydziały produkcyjne zakładu tj: odlewnię aluminium i żeliwa, obróbkę tłoków, tulei cylindrowych, produkcję zaworów i prowadnic. Na zakończenie wycieczki uczestnicy zostali poczęstowani obiadem na zakładowej stołówce.

Podczas spotkania uczniowie mieli możliwość nie tylko poszerzyć swoje wiadomości, ale także otrzymali drobne gadżety, upominki MAHLE oraz certyfikaty udziału. Szkolenie oraz zwiedzanie zakładu ze strony Mahle prowadził Pan Maciej Hadryś.

Współpracę z firmą MAHLE, jako przyszłym potencjalnym pracodawcą naszych uczniów, od czterech lat kontynuuje pan Zbigniew Rychter – nauczyciel przedmiotów zawodowych.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is a Joomla Security extension!