Szkolny Konkurs Motoryzacyjny „Najlepszy uczeń w zawodzie”

Dnia 29.01.2015 roku odbył się w naszej szkole I etap Szkolnego Konkursu Motoryzacyjnego – „Najlepszy uczeń w zawodzie”. Do konkursu przystąpiło 39 uczniów z klas II, III i IV klas technikum pojazdów samochodowych oraz z II i III klasy zasadniczej szkoły zawodowej w zawodzie elektromechanik pojazdów samochodowych.

Uczestnicy I etapu mieli za zadanie rozwiązanie testu wielokrotnego wyboru składającego się z 50 pytań z dziedziny: elektromechaniki pojazdów samochodowych, przepisów ruchu drogowego, pierwszej pomocy przy wypadach samochodowych oraz budowy i naprawy pojazdów samochodowych (podwozia, silniki).

Do II etapu konkursu – część praktyczna przeszło 10 uczniów z największą liczbą punktów zdobytych z testu. W II części konkursu uczniowie mieli do wykonania 2 zadania na czas. Zadanie pierwsze polegało na wymianie koła samochodowego z zachowaniem zasad BHP, drugie na zmontowaniu prostego układu elektrycznego instalacji oświetleniowej pojazdu zgodnie ze schematem elektrycznym. Łączna suma punktów zdobyta z I i II części konkursu pozwoliła na wyłonienie najlepszego ucznia w zawodzie. Dziesiątkę najlepszych mechaników samochodowych naszej szkoły tworzą: Grzelewski Łukasz IVTPS – 55 pkt., Wojtczak Michał IVTPS – 54 pkt., Piechocki Igor IIITPS – 49 pkt., Szkudłapski Patryk IIITPS – 48 pkt., Grześkowiak Grzegorz IIITPS – 48 pkt., Świętek Błażej IIITPS – 43 pkt., Nowaczyk Łukasz IIITPS – 42 pkt., Duda Tomasz IVTPS – 41 pkt., Dastych Tomasz IIITPS – 41 pkt., Stępniak Paweł IITPS – 36 pkt.

Trzej najlepsi uczniowie otrzymają dyplomy oraz nagrody rzeczowe, uczniowie, którzy dostali się do II etapu otrzymają również nagrody pocieszenia ufundowane prze Radę Rodziców przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 i prywatnego sponsora firmę e-TECH.

Organizatorzy konkursu:
Krystian Walczak
Tobiasz Klaczyński

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd