SZKOLNY KONKURS „LIDER ORTOGRAFII NIEMIECKIEJ I ANGIELSKIEJ”

W ramach odbywającego się w roku szkolnym 2014/2015 po raz drugi w ZSP nr 2 w Jarocinie Tygodnia Języków Obcych (09.02.2015-13.02.2015) nauczyciele języków niemieckiego i angielskiego zorganizowali piątą edycję szkolnego konkursu „Lider Ortografii Niemieckiej i Angielskiej” dla uczniów szkół średnich oraz pierwszą edycję tegoż konkursu dla uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

Głównymi celami organizowanych konkursów było: podnoszenie poziomu umiejętności językowych uczniów w zakresie pisowni i rozumienia tekstu słuchanego, wspieranie autonomicznego rozwoju kompetencji językowych, kształtowanie postawy tolerancji i akceptacji wobec innych narodów, ich kultury i języka, kształcenie umiejętności uczciwej rywalizacji oraz nagradzanie wysiłku uczniów.

Spośród uczniów szkół średnich chęć udziału w rywalizacji w zakresie języka niemieckiego zgłosiło 21 uczniów liceum i technikum, zaś w zakresie języka angielskiego 27. Nieco mniejsze zainteresowanie pierwsza edycją konkursu wykazali uczniowie ZSZ. Do udziału we współzawodnictwie zgłoszonych zostało 14 osób uczących się języka niemieckiego i 16 uczących się języka angielskiego.

Konkursy dla uczniów szkół średnich i ZSZ w zakresie języków obcych nauczanych w naszej szkole odbyły się dnia 11.02.2015 r. Zadanie uczniów polegało na uzupełnieniu luk odpowiednio w tekstach angielskim i niemieckim po dwukrotnym ich wysłuchaniu. W wyniku testów przeprowadzonych dla poszczególnych języków listy zwycięzców przedstawiają się następująco:

JĘZYK ANGIELSKI – Szkoły średnie

Lider Ortografii Angielskiej Michał Strojnowski kl. II TEN

I Wicelider Ortografii Angielskiej Bartosz Raźniak kl. II LOW

II Wicelider Ortografii Angielskiej Małgorzata Zielińska kl. II LOPPA

JĘZYK NIEMIECKI – Szkoły średnie

Lider Ortografii Niemieckiej Michalina Kapturek kl. III TUF

I Wicelider Ortografii Niemieckiej Marta Mikuszewska kl. I LOPPB

II Wicelider Ortografii Niemieckiej Patrycja Biadała kl. III THM

JĘZYK ANGIELSKI – Zasadnicza Szkoła Zawodowa

Lider Ortografii Angielskiej Adrian Gocki kl. IIE

I Wicelider Ortografii Angielskiej Przemysław Żurek kl. IID

II Wicelider Ortografii Angielskiej Bartosz Wałęsiak kl. ID

JĘZYK NIEMIECKI – Zasadnicza Szkoła Zawodowa

Lider Ortografii Niemieckiej Julia Majewska kl. IC

I Wicelider Ortografii Niemieckiej Magdalena Konarkowska IIA

II Wicelider Ortografii Niemieckiej Kinga Małecka IIC

Zwycięzcy konkursu zostaną uhonorowani pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe w Jarocinie oraz Radę Rodziców przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd