Dni Otwarte Szkoły

Nasza szkoła od lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży gimnazjalnej.

W tym roku, do „Dwójki” zaprosiliśmy uczniów gimnazjum w piątkowe popołudnie - 6 marca oraz w sobotę, 7 marca. Jak zwykle, młodzież przybyła do nas z różnych stron – nie tylko z powiatu jarocińskiego, ale również z krotoszyńskiego, pleszewskiego, średzkiego; w licznych grupach lub indywidualnie, często z rodzicami.

Nasi goście rozpoczynali zwiedzanie „Dwójki” od sali gimnastycznej, w której zaprezentowane były wszystkie kierunki kształcenia:
• technikum: elektryczne i elektroniczne z przysposobieniem: odnawialne źródła energii, mechaniczne z przysposobieniem pożarniczym, technikum pojazdów samochodowych, technikum hotelarstwa oraz usług fryzjerskich z elementami kosmetologii;
• liceum ogólnokształcące: z przysposobieniem wojskowym oraz policyjno- prawnym;
• szkoła zasadnicza (wszystkie zawody).

W Drzwiach Otwartych brali udział również przedstawiciele Cechu Rzemiosł Różnych z panem Jackiem Dutkiewiczem na czele oraz lokalnych zakładów pracy, którzy informowali zainteresowanych o miejscach praktyk dla uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

Następnie, gimnazjaliści zwiedzali wszystkie ciekawe miejsca w szkole, m.in. mogli zobaczyć jak działa elektrownia słoneczna i wiatrowa (pracownia odnawialnych źródeł energii), jak obsługuje się gości w hotelu (pracownia hotelarska), jak należy udzielać pierwszej pomocy i składać karabin (sala wojskowa), zainteresowani mogli poznać tajniki wypieku chleba i ciastek (sala gastronomiczna).W bibliotece mogli przekonać się, że czeka na nich wiele ciekawych książek .

Po obejrzeniu głównego budynku ZSP nr 2, zwiedzający chętnie przechodzili do warsztatów szkolnych, gdzie czekali na nich starsi koledzy – uczniowie naszej szkoły oraz nauczyciele poszczególnych zawodów. Tutaj można było m.in. zrobić sobie modną fryzurę (pracownia fryzjerska), zobaczyć, jak diagnozuje się usterki w samochodzie (pracownia samochodowa), jak montuje się instalacje elektryczne (pracownia elektryczna), dowiedzieć się, jak działa telewizja naziemna, satelitarna i przemysłowa (pracownia elektroniczna) a także zobaczyć jak działają obrabiarki (pracownia mechaniczna).

Gimnazjaliści z ogromnym zainteresowaniem obejrzeli widowiskowy pokaz ratownictwa przygotowany przez uczniów technikum z przysposobieniem pożarniczym i jarocińską jednostkę Państwowej Straży Pożarnej. Profesjonalnie, z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu, pokazano, w jaki sposób ratuje się uwięzione w pojeździe ranne ofiary wypadku drogowego.

A co mówili nam nasi goście podczas zwiedzania „Dwójki” ?
- Ja jestem już zdecydowana – powiedziała uczennica jarocińskiego gimnazjum - interesuje mnie technikum usług fryzjerskich i na pewno do tej szkoły złożę wkrótce podanie.
- Mój brat ukończył „Dwójkę”, teraz studiuje –
dołączyła do rozmowy jej koleżanka – zawsze mi mówił, że panuje tu przyjazna atmosfera i jest bezpiecznie.
- Nauczyciele są w porządku, pomagają słabszym uczniom, ale i wymagają, wiadomo –
informował koleżanki uczeń klasy LOPP, który oprowadzał po szkole grupy gimnazjalistów.

Duża grupa dziewcząt i chłopców oblegała stoisko liceum z przysposobieniem policyjno-prawnym.
- Zawsze chciałem być policjantem, dzisiaj dowiedziałem się, że w liceum o tym profilu zdobędę podstawowe wiadomości na temat pracy w policji – powiedział zainteresowany gimnazjalista – poza tym, po ukończeniu waszego liceum, będę miał dodatkowe punkty podczas rekrutacji na studia, chciałbym dostać się do Szczytna.

Tegoroczna oferta ZSP nr 2 jest ciekawa i dostosowana do wymogów rynku pracy.

Wszystkich uczniów klas trzecich gimnazjum zapraszamy do przeglądania naszej szkolnej strony WWW

„Dwójka” to szkoła dobrego wyboru! Czekamy na Was, do zobaczenia

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

Our website is protected by DMC Firewall!