Tydzień Języków Obcych

Tydzień Języków ObcychPo raz drugi został zorganizowany w naszej szkole „Tydzień Języków Obcych”, podczas którego trzyosobowe drużyny reprezentujące klasy pierwsze i drugie technikum i liceum, brały udział w różnych konkurencjach sprawdzających ich zdolności językowe z języka angielskiego i języka niemieckiego.

„Tydzień Języków Obcych” zorganizowały panie: Renata Rożek, Hanna Pieniężna, Aneta Sobkowiak, Izabela Różańska, Ilona Andraszak, Anna Muszyńska, Sylwia Śmigielska, Małgorzata Rębisz, Iwona Dropik, Natalia Mąka - Barłożyk oraz Natalia Klarzyńska.

Przez cały tydzień „Tygodnia Języków Obcych” mogliśmy posłuchać utworów muzycznych z krajów anglojęzycznych i niemieckojęzycznych oraz poznawać sentencje w języku obcym.

Ponadto odbył się turniej językowy, do którego przystąpiło szesnaście drużyn z klas pierwszych i drugich. Konkurs składał się z trzech części. Pierwsza to przedstawienie swojej drużyny w języku obcym i przygotowanie nazwy swojej drużyny. Drugą częścią konkursu był test wielokrotnego wyboru. Po zsumowaniu punktów do dalszej części rywalizacji zakwalifikowały się następujące drużyny:

JĘZYK NIEMIECKI - I LPA/B, II LPPA.LOW, II TF

JĘZYK ANGIELSKI - II LPA, II TEN, I LPA

Trzecim zadaniem drużyn było przygotowanie rysunków na podstawie opisów w języku angielskim i niemieckim. Ostatnią konkurencją było odegranie scenek sytuacyjnych w języku obcym. Wszystkie klasy włożyły dużo wysiłku w przygotowaniu się do kolejnych konkurencji. Poziom był bardzo wysoki i wyrównany. Zmaganiom towarzyszyła wspaniała atmosfera.

A oto zwycięskie drużyny:

JĘZYK NIEMIECKI

I miejsce I LPPA/B - Mikuszewska Marta, Lis Tobiasz, Skórska Michalina

II miejsce II LPP A/LOW - Gałązka Karolina, Laitlich Weronika, Szablewski Jakub

III miejsce II TF - Stachowiak Ilona, Bielarz Karolina / Lefczak Sylwia, Ziętek Milena

JĘZYK ANGIELSKI

I miejsce II LPA - Paulina Jędrzejczak, Agnieszka Muszyńska, Małgorzata Zielińska

II miejsce II TEN - Strojnowski Michał, Kościański Adrian, Maryniak Mateusz

III miejsce I LPA - Adamkiewicz Patrycja, Gruszecka Izabela, Hajdasz Mateusz

Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Jarocinie i Rada Rodziców przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, a także wydawnictwa językowe.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is a Joomla Security extension!