Uroczystość zakończenia szkoły klas maturalnych

GaleriaW dniu 24 kwietnia 2015 roku w ZSP nr 2 w Jarocinie odbyła się uroczystość wręczenia świadectw ukończenia szkoły absolwentom liceum oraz technikum.

Był to dzień wyjątkowy zarówno dla tegorocznych absolwentów, jak i ich wychowawców, nauczycieli oraz rodziców - czas refleksji, podsumowań, pożegnań.

Dla 166 abiturientów był to również dzień, w którym po raz ostatni spotkali się w składzie jako klasy: III LOPP - z wych. Arletą Krygier-Rybczyńską, III LOW - z wych. Iwoną Dropik, IV TUF- z wych. Hanną Wardeńską, IV THN- z wych. Anną Woźniak, IV TPS- z wych. Moniką Mankiewicz-Wieczorek oraz IV TMTE - z wych. Rafałem Komorniczakiem.

Uroczystość poprowadził Michał Wojtczak z kl. IV TPS.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się pan Mikołaj Szymczak- wicestarosta jarociński, pani Aleksandra Janicka- przewodnicząca Rady Rodziców przy ZSP nr 2 w Jarocinie, pan Sławomir Adamczak - naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie, o. Joel Kokot – proboszcz parafii p.w. Św. Antoniego w Jarocinie, pan Sebastian Niedzwiecki- przedstawiciel WSB oraz żołnierze, policjanci i strażacy uczący w klasach mundurowych. Życzenia maturzystom złożyli: dyrektor szkoły Witold Bierła, wicestarosta jarociński Mikołaj Szymczak, przewodnicząca Rady Rodziców Aleksandra Janicka, proboszcz parafii św. Antoniego o. Joel Kokott oraz przedstawiciel WSB Sebastian Niedzwiecki

Podczas pożegnania absolwentów nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Jarocinie nowym pocztom sztandarowym. Dotychczas funkcję tę pełnili: Filip Maciejewski, Bartosz Staniewski, Monika Świdurska, Joanna Klaczyńska, Kinga Repnak oraz Klaudia Pawlak. Zaszczytu reprezentowania naszej szkoły w pocztach sztandarowych dostąpili: Tobiasz Lis, Marta Mikuszewska i Michalina Skórska z klasy I LOPB oraz Mateusz Hajdasz, Patrycja Adamkiewicz i Kinga Wawrzyniak z klasy I LOPA.

Najważniejszym momentem uroczystości było wręczenie świadectw z wyróżnieniem najlepszym absolwentom. Należeli do nich: z kl. III LOP: Katarzyna Adamkiewicz, Klaudia Buchner, Izabela Glapa, Amelia Kaczmarek, Angelika Anna Krasowska, Klaudia Orpel, Martyna Paterska, Roksana Ryfa, Klaudia Sipurzyńska, Karolina Szkudlarek, Alicja Szydlik; z kl. III LOW: Patrycja Bukowska, z kl. IV TUF: Kinga Matuszak, Joanna Mąka, Marta Przepióra, Joanna Wyrwas i Joanna Zięciak; z klasy IV TPS: Michał Wojtczak i Łukasz Grzelewski ; z kl. IV TM/TE: Adam Filipiak oraz z kl. IV TH/TEN: Daria Kaźmierczak, Damian Kowalczyk i Dawid Gramek.

Za aktywne uczestnictwo w życiu szkoły, godne jej reprezentowanie w konkursach i zawodach sportowych statuetki otrzymali: z kl. III LOP: Martyna Paterska, Klaudia Orpel, Roksana Ryfa, Katarzyna Adamkiewicz, Klaudia Sipurzyńska, Martyna Krajewska, Dominika Bachorska, Klaudia Buchner, Angelika Krasowska, Klaudia Wojciechowicz, Kinga Ludwiczak, Amelia Kaczmarek, Kasper Konarczak, Joanna Rosiejka, Weronika Sitarz, Izabela Glapa, Dawid Kaczkowski, Małgorzata Leśniak, Alicja Szydlik, Karolina Szkudlarek; z kl. III LOW: Monika Świdurska, Klaudia Pawlak, Bartosz Staniewski, Nikoletia Olachowska, Filip Maciejewski, Kinga Repnak, Joanna Klaczyńska, Patrycja Kortylak, Klaudia Krasnowska, Michał Pieniężny, Mateusz Olejniczak, Dawid Stachowiak, Jakub Kaczmarek.; z kl. IV TUF: Joanna Mąka, Karina Kmieciak, Joanna Zięciak, Marta Przepióra, Aneta Sobczak,Magdalena Kolanowska, Monika Bierła; z kl. IV TPS: Michał Wojtczak, Łukasz Grzelewski, Krzysztof Górnaś; z kl. IV TM/TE: Jakub Neyder, Konrad Osołkowski, Michał Wróblewski, Adam Filipiak, Krystian Kujawa, Norbert Chudziński oraz z kl. IV THN: Daria Kaźmierczak.

Alicja Szydlik (III LOP), Karolina Szkudlarek (III LOP) oraz Monika Bierła (IV TUF) zostały nagrodzone za stuprocentową frekwencję.

Nagrodę za zajęcie III miejsca w konkursie na najlepszego operatora obrabiarek skrawających otrzymał Damian Pacholak z kl. IV TMTE. Ponadto Julia Pollok i Kinga Matuszczak z kl. IV TUF otrzymały nagrody i dyplomy za szczególne zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły.

Wielu z uczniów naszej szkoły niejednokrotnie angażowało się w prace wolontariatu. Z rąk pani Beaty Piotrowicz, prezes Fundacji Ogród Marzeń i pani Hanny Wardeńskiej, opiekuna szkolnego koła wolontariatu dyplomy otrzymali następujący maturzyści: Martyna Krajewska, Izabela Glapa, Klaudia Orpel, Klaudia Sipurzyńska, Martyna Paterska, Alicja Szydlik, Katarzyna Adamkiewicz, Monika Świdurska, Klaudia Pawlak, Patrycja Kortylak, Mateusz Olejniczak, Dawid Stachowiak, Kinga Kuberka, Nikoletta Olechowska, Anna Wujec, Eryk Nawrocki, Jakub Neyder, Maciej Walczak, Patryk Derbich, Klaudiusz Ratajczak, Joanna Mąka, Aneta Sobczak, Magdalena Kolanowska, Agata Bakalarz, Weronika Dahlke, Sandra Jakubowska, Jakub Karpiński, Daria Kaźmierczak, Magdalena Maturska, Katarzyna Pol, Justyna Machowiak i Milena Kaniewska.

Absolwenci klas: III LOP – Klaudia Buchner, III LOW – Joanna Klaczyńska, IV TUF – Joanna Wyrwas, IV TPS – Tomasza Duda, IV TMTE – Adam Filipiak, IV THN – Mikołaj Kordus - złożyli uroczyste przyrzeczenie na sztandar szkoły. Uczniowie ślubowali dalej pogłębiać wiedzę, wykorzystywać zdobyte umiejętności, krzewić ideały Eugeniusza Kwiatkowskiego, wypełniać obywatelskie powinności i bronić wolności człowieka. Rotę przyrzeczenia przeczytała Monika Świdurska z klasy III LOW. Po uroczystym ślubowaniu Dawid Dzierla z kl. II LOPB zastąpił prowadzącego Michała Wojtczaka i poprowadził dalszą część uroczystości. W imieniu społeczności uczniowskiej i przygotowujących uroczystość pań: Marii Adamczak i Anny Kordus przekazał Michałowi słowa podziękowania za prowadzenie szkolnych akademii. Z kolei pani Arleta Krygier- Rybczyńska podziękowała za współpracę i zaangażowanie drugiemu zespołowi prowadzących szkolne uroczystości: Klaudii Buchner z klasy III LOPP i Jakubowi Neyderowi z klasy IVTM. Chwile wzruszenia wywołały słowa Michała, który o czasie nauki w naszej szkole powiedział, że były to najlepsze lata w jego życiu. Piękne słowa uzupełniły dwa utwory muzyczne, które Michał zagrał na akordeonie.

Nie zabrakło także życzeń od samorządu szkolnego (Marika Mieloszyk z kl. II LOPA), podziękowań ze strony maturzystów (Klaudia Orpel z klasy III LOP i Jakub Neyder z klasy IV TM.), jak też chwili wspomnień i wzruszeń - prezentacji klas maturalnych. Po uroczystości uczniowie udali się na ostatnie już spotkania z wychowawcami do swoich klas.

Drodzy absolwenci! Wszystkiego najlepszego, połamania piór, optymizmu i dużo wiary we własne siły. „Bo zwyciężać mogą Ci, co wierzą, że mogą”.

Anna Muszyńska

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd