Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników 2015

GaleriaPo raz kolejny drużyna „TPSA” z naszej szkoły w składzie Michał Wojtczak i Łukasz Grzelewski z klasy IV TPS zajęła VII miejsce w finale IV Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników w grupie Młody Mechanik, który odbył się 10.04.2015r. na Targach Techniki Motoryzacyjnej w Poznaniu.

Dużym osiągnięciem było również zajęcie 22 miejsca elektromechaników pojazdów samochodowych z klasy IE Arkadiusza Pietrowskiego i Szymona Bączyka – drużyna „EM1”.

Żeby znaleźć się w gronie 30 najlepszych zespołów – najpierw uczniowie musieli przejść eliminacje, w których wzięło udział 500 zespołów z całej Polski. Z naszej szkoły startowało 8 zespołów. Do finału zakwalifikowały się 2 zespoły „TPSA” oraz „EM1”, kolejne 4 znalazły się na liście wyróżnionych.

W finale, oprócz testu sprawdzającego wiedzę teoretyczną, uczniowie musieli pokazać swoje umiejętności praktyczne w 11 konkurencjach wykonywanych na czas. Najtrudniejszymi okazały się montaż paska napędu pomocniczego typu Stretch Fit (stoisko Akademii Praktycznych Umiejętności) oraz demontaż i montaż wałków rozrządu z głowicy silnika (stoisko Neo Tools). Drużyny ZSP 2 w drugiej konkurencji uzyskali dwa najlepsze czasy wymiany wałka.

Wśród konkurencji praktycznych znalazły się także: odczyt oraz programowanie czujników TPMS (stoisko Akademii Rozwoju Goodyear), demontaż i montaż ciężarków oraz prawidłowe wyważenie felgi stalowej (stoisko Premio), pomiar geometrii układu jezdnego, montaż koła z TPMS na felgach aluminiowych oraz wyważanie koła z optymalizacją (stoisko Wimad), regulacja geometrii układu jezdnego na urządzeniu GeoTest 60 oraz regulacja zbieżności połówkowej, ustawienie kierownicy na wprost na modelu samochodu ciężarowego (stoisko Precyzja), pomiar bicia tarczy na modelu oraz pomiar czujnika temperatury i wyznaczenie charakterystyki napięciowej (stoisko Akademii Praktycznych Umiejętności).

Głównymi organizatorami konkursu byli: V8 TEAM, MOBIL, MTP.

Przebieg mistrzostw komentował znany dziennikarz motoryzacyjny Włodzimierz Zientarski.

Opiekunem zespołów jest Zbigniew Rychter.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is a Joomla Security extension!