Olimpiada Techniki Samochodowej

Galeria21 marca 2014r. drużyna z naszej szkoły wzięła udział w kolejnej edycji „Olimpiady Techniki Samochodowej” organizowanej przez miesięcznik „Auto Moto Serwis” oraz Wydawnictwo Komunikacji i Łączności pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. II etap olimpiady odbył się na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej.

Reprezentanci naszej szkoły w składzie: Markiewicz Paweł z klasy III TPS, Michał Wojtczak i Łukasz Grzelewski z klasy IV TPS musieli zmierzyć się z 80 pytaniami z zakresu: budowy samochodów osobowych, wyposażenia warsztatowego i technologii napraw, diagnozowania prostych usterek silnika i instalacji elektrycznej, zagadnień związanych z bhp i ochroną środowiska.

W olimpiadzie udział wzięło 461 uczestników reprezentujących szkoły z całej Polski. Najlepszy uczeń z naszej szkoły Michał Wojtczak zajął 88 miejsce, pozostała dwójka znalazła się na miejscu 170.

Dodatkowo wszyscy uczestnicy wzięli udział w wykładach tematycznych prowadzonych przez specjalistów z branży samochodowej oraz mogli zwiedzać pracownie Politechniki Warszawskiej.

Po zakończeniu Olimpiady cała trójka z opiekunem miała okazję zwiedzić nowa nitkę metra w Warszawie.

Opiekun drużyny: Zbigniew Rychter

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is a Joomla Security extension!