Ogólnopolski Turniej Wiedzy Samochodowej

GaleriaW dniu 10 kwietnia 2015r. podczas odbywających się Międzynarodowych Targów Techniki Motoryzacyjnej w Poznaniu została przeprowadzona XXI Edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Samochodowej – edycja krajowa dla uczniów, kształcących się w zawodach: technik pojazdów samochodowych i mechanik pojazdów samochodowych. Drużyny w składzie: Paweł Markiewicz, Błażej Świętek (klasa II TPS), Mateusz Rutkowski oraz Marek Wiza, Szymon Kubacki (IIIc), Marcin Wawrzyniak (klasa IIb) rozwiązywały testy z zakresu: budowy, obsługi i technologii naprawy pojazdów, elektrotechniki motoryzacyjnej, baz danych i programów wspomagających eksploatację pojazdów, znajomości maszyn i urządzeń do obsługi i napraw.

W turnieju wzięło udział łącznie 280 uczniów z 58 szkół o profilach samochodowych z całego kraju. Nasza szkoła uplasowała się w rankingu na 33 miejscu.

Najlepsze wyniki uzyskali uczniowie: Błażej Świętek i Wiza Marek.

Dodatkowo uczniowie mogli zwiedzać wystawy w ramach Targów Techniki Motoryzacyjnej oraz Motor Show.

„Twarzą” tegorocznej edycji turnieju był Jakub Bielak – redaktor TVN Turbo, znany z takich programów, jak „Jazda Polska”, „Jazda (nie) Polska” i „K2”.

Opiekun drużyny: Tobiasz Klaczyński

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is a Joomla Security extension!