Samochodówka w finale wojewódzkim „OMTM”

Galeria28 kwietnia 2015r. w Zespole Szkół w Opatówku odbyły się eliminacje rejonowe Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla Szkół Ponadgimnazjalnych obejmujące 7 powiatów z obszaru Delegatury Kuratorium Oświaty w Kaliszu. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Paweł Markiewicz i Błażej Świętek z klasy III TPS, Arkadiusz Pietrowski z klasy IE (praktyczną naukę zawodu odbywa w zakładzie Elektromechanika samochodowa - Marek Kierzek) oraz Szymon Bączyk z klasy IE (praktyczną naukę zawodu odbywa w zakładzie Auto Elektronika- Jakub Bartniczak).

Turniej składał się z części teoretycznej – test z zakresu wiedzy z bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz z części praktycznej:

- pokonanie toru przeszkód motorowerem,

- jazda sprawnościowa samochodem z tzw. „talerzem Stewarta”,

- przygotowanie motoroweru do jazdy,

- udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.

W kwalifikacji końcowej zajęliśmy V miejsce i zakwalifikowaliśmy się do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się 21 maja w Centrum „Skoda AUTOLAB” w Poznaniu.

Opiekunem drużyny jest Zbigniew Rychter – nauczyciel przedmiotów zawodowych.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is a Joomla Security extension!