II Turniej Klas Policyjnych Województwa Wielkopolskiego im. asp. Jana Kubiaka

II Turniej Klas Policyjnych Województwa  Wielkopolskiego im. asp. Jana KubiakaWielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Rafał Batkowski objął honorowym patronatem II Turniej Klas Policyjnych Województwa Wielkopolskiego im. asp. Jana Kubiaka. Zmagania dziewcząt i chłopców były hołdem dla zamordowanych przez Rosjan w 1940 roku policjantów. Rywalizacja odbyła się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie.

We wtorek 28 kwietnia 2015 r. o godz. 10.00 na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie rozpoczął się II Turniej Klas Policyjnych Województwa Wielkopolskiego im. asp. Jana Kubiaka. Turniej miał nie tylko charakter sportowej rywalizacji o zaszczytne trofeum, ale przede wszystkim był wyrazem pamięci o funkcjonariuszach Policji Państwowych, więźniach Ostaszkowa, pomordowanych w 1940r. Pamięć o nich uczcili policjanci, zaproszeni goście oraz uczniowie klas policyjnych - uczestnicy Turnieju. Przed rozpoczęciem sportowej rywalizacji, policjanci przypomnieli losy swoich poprzedników - funkcjonariuszy Policji Państwowej, po wybuchu II wojny światowej.

Organizatorami Turnieju byli: Komenda Powiatowa Policji w Jarocinie oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie. Patronat Honorowy nad tym przedsięwzięciem objął Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Rafał Batkowski. W skład Komitetu Honorowego weszli także: Starosta Jarociński Bartosz Walczak oraz Burmistrz Jarocina Adam Pawlicki.

O godz. 10.30 w sali sportowej nastąpiło uroczyste otwarcie turnieju. Trzyosobowe zespoły z 19 szkół rywalizowały między sobą w czterech konkurencjach: rzut granatem, strzelanie, na tor przeszkód oraz pierwsza pomoc przedmedyczna. W ostatniej konkurencji oceniane było m.in. zabezpieczenie miejsca zdarzenia, rozpoznanie urazu, wezwanie pomocy oraz udzielenie pomocy poszkodowanym. W scence poszkodowanymi były trzy osoby – pieszy oraz motocyklista z pasażerką. W przerwach między rozgrywkami uczestnicy oraz goście mogli skosztować wojskowej grochówki i zjeść kiełbasę z grilla.

W oczekiwaniu na podliczenie punktacji przez sędziów uczestnicy Turnieju mieli także możliwość zapoznania się ze specyfiką służby w innych służbach mundurowych. Strażacy z Komendy PSP w Jarocinie zaprezentowali pokaz wydobycia osoby poszkodowanej z samochodu i gaszenia wraku, a żołnierze z 16 Batalionu Remontu Lotnisk w Jarocinie zaprezentowali sprzęt wykorzystywany w ich codziennej służbie. Policjanci z Jarocina przygotowali wystawę przedstawiającą dzieje jarocińskiej Policji w okresie międzywojennym.

Końcowa klasyfikacja turnieju przedstawiała się następująco:
I. Edukacja Lubasz,
II. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie,
III. Zespół Szkół w Miejskiej Górce,
IV. Zespół Szkół CKU Konin.

W imieniu Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, puchar zwycięskiej drużynie turnieju wręczył mł. insp. Krzysztof Rzepczyk Komendant Powiatowy Policji w Jarocinie.

Organizatorzy turnieju wyróżnili także zawodników, którzy zdobyli największą ilość punktów w klasyfikacji indywidualnej. Medale i nagrody za najlepsze wyniki wręczyli wicestarosta jarociński Mikołaj Szymczak dyrektor ZSP 2 w Jarocinie Witold Bierła. Byli to:
1. Konrad Wagner z Edukacji Lubasz,
2. Bartosz Trumpakais z Edukacji Lubasz,
3. Łukasz Mikołajczyk z Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich.

Puchary i medale ufundowane zostały przez Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu. Z kolei nagrody rzeczowe ufundowali: Starostwo Powiatowe w Jarocinie i Urząd Gminy w Jarocinie.

Za pomoc w zorganizowaniu Turnieju organizatorzy dziękują także:
- p. Tomaszowi Klauzie (Pałac Witaszyce)
- przedsiębiorstwu Jar - Pak
- Piekarni Wosińki
- Zakładowi Mięsnemu Bukat (Kłodzińscy)
- 16 JBRL w Jarocinie
- Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie.

Patronatem medialnym imprezę objęli: „Gazeta Jarocińska” oraz Radio Elka.

WYNIKI II TURNIEJU KLAS POLICYJNYCH WOJ. WIELKOPOLSKIEGO IM. ASP. JANA KUBIAKA

DRUŻYNOWO:
1. Edukacja Lubasz 204,5 pkt
2. ZSP nr 2 w Jarocinie 165 pkt
3. ZSZ Miejska Górka 151 pkt
4. Zespół Szkół CKU Konin 148,5 pkt
5. ZSR CKP Kaczki Średnie 147,5 pkt
6. ZSR CKU Kościelec 139,5 pkt
7. ZSE Kalisz 128,5 pkt
8. LO w ZSP Kleczew 128 pkt
9. ZSM KEN Poznań 124,5 pkt, ZSOiZ Pogorzela 124,5 pkt
11. ZSP Nietążkowo 118 pkt III LO Gniezno 118 pkt
13. ZS Rolniczych Grabonóg 117,5 pkt
14. CKZiU Środa Wlkp. 116 pkt
15. ZSH Poznań 106,5 pkt
16. ZST Śrem 105,5 pkt
17. ZSP Sompolno 95,5 pkt
18. ZS Pobiedziska Letniska 78,5 pkt
19. ZSE Ostrów Wlkp. 77 pkt

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

Our website is protected by DMC Firewall!