Elektrycy i elektronicy w Bełchatowie

Elektrycy i elektronicy w Bełchatowie14 maja 2015 roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami Panem Przemysławem Fatygą i Panią Małgorzatą Rębisz udali się na wycieczkę do Elektrowni w Bełchatowie która jest największą elektrownią w Europie opalaną węglem brunatnym i produkującą 20 procent energii elektrycznej dla Polski. Grupa liczyła 29 osób: 21 uczniów z klasy IE (zawód elektryk i elektromechanik) oraz 6 członków koła elektrycznego i elektronicznego AMPER.

Pierwszym punktem wycieczki był taras widokowy, z którego mogliśmy podziwiać cały teren kopalni wraz maszynami i kilometrami przenośników taśmowych. W oddali rozciągała się przepiękny widok elektrowni.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie elektrowni. Nie sądziliśmy, że jest to aż tak duży obiekt inżynieryjny. Po terenie oprowadzał nas przewodnik, który pokazał nam: transformatory energetyczne, chłodnie kominowe, instalacje oczyszczania spalin, młyny węgla, turbiny parowe wraz z turbo generatorami oraz nastawnie bloków energetycznych.

Wycieczka była niezwykle interesująca i pokazała sposób wytwarzania energii elektrycznej w elektrowni na węgiel brunatny, co dla przyszłych elektryków i elektroników jest niezwykle przydatne.

Opiekun wycieczki Przemysław Fatyga

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

Our website is protected by DMC Firewall!