Obóz pożarniczy w Powidzu

Obóz pożarniczy w PowidzuW dniach od 13 do 15 maja 2015 roku uczniowie klas I i II technikum mechanicznego z przysposobieniem pożarniczym brali udział w obozie w Powidzu. W trakcie pobytu uczniowie mieli okazję uczestniczyć w zajęciach z ratownictwa medycznego oraz taktyki działań gaśniczych, które prowadzili strażacy z PSP w Jarocinie: mł. kpt. Dariusz Kuderczak, st. asp. Arkadiusz Naglak, mł. asp. Bartosz Porażewski.

Kolejnym punktem programu obozu były zajęcia z ratownictwa wodnego, które przeprowadzili strażacy z OSP w Powidzu. Opowiedzieli oni o działaniach jakie dotychczas prowadzili, sposobach ratowania ludzi podczas wypadków na wodzie. Wszyscy uczestnicy obozu mieli możliwość popłynięcia łodzią ratowniczą. Drugiego dnia do obozu dołączyli strażacy z Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej z OSP w Poznaniu wraz z psami tropiącymi. Uczniowie mogli zapoznać się z działalnością grupy. Jako pozoranci uczestniczyli w treningach psów oraz brali udział w nocnych manewrach, podczas których poszukiwano zaginionych wartowników obozu.

W wolnych chwilach młodzież mogła się zmierzyć ze sobą podczas zawodów strażackich, rozgrywek sportowych oraz skorzystać z kąpieli w jeziorze powidzkim. Ostatniego dnia do Powidza dotarł Komendant PSP w Jarocinie – st. brygadier Kazimierz Cieślak. Wspólnie z młodzieżą udał się do 33 bazy lotnictwa transportowego w Powidzu. Zwiedzili kompleks lotniskowy oraz lotniskową straż pożarną. Dodatkowo uczniowie uczestniczyli w pokazie sprzętu, który jest na wyposażeniu 33. Bazy.

Opiekę podczas obozu sprawowali nauczyciele: Katarzyna Uniejewska, Małgorzata Dopierała-Gęstwa oraz Maciej Andrzejak.

Czas obozu upłynął bardzo szybko, pomimo dużego wysiłku i zmęczenia uczniów, atmosfera była wyśmienita, a w planach już mamy następny obóz…

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is a Joomla Security extension!