Dzień bez papierosa

Dzień bez papierosaW dniu 16 czerwca w naszej szkole odbył się happening z okazji dnia bez papierosa. Akcja została zorganizowana przy współudziale i wsparciu Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej z Jarocina. Głównymi celami akcji były:

- promocja zdrowego stylu życia, wolnego od papierosów,

- ukazanie zdrowotnych i społecznych skutków palenia papierosów przez młodzież,

- zwiększenie wiedzy uczniów na temat szkodliwości dymu papierosowego,

- odkreślenie korzyści wynikających z rzucenia palenia,

- kształtowanie postaw asertywnych związanych z unikaniem czynnego i biernego palenia,

- kształtowanie umiejętności dbania o zdrowie własne i swoich bliskich.

O szkodliwości palenia tytoniu powiedziano już bardzo wiele. Każdego roku 100 tys. zgonów w Polsce ma bezpośredni związek z negatywnymi skutkami palenia tytoniu, a co 10 sekund na świecie ktoś umiera na chorobę wywołaną paleniem tytoniu. Średnia różnica długości życia osób niepalących, a palących w krajach rozwiniętych wynosi 15 lat. W Polsce pali regularnie 12 milionów osób – 8 milionów mężczyzn i 4 miliony kobiet, a codziennie 500 nieletnich dziewcząt i chłopców zaczyna palić papierosy. Zachęcamy wszystkich palących do podjęcia walki z tym koszmarnym nałogiem.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is a Joomla Security extension!