Obóz przysposobienia wojskowego - Machliny 2015

Podziękowanie dla Banku Spółdzielczego w JarocinieDyrekcja, uczniowie, rodzice, opiekunowie i wychowawca klasy I Liceum Ogólnokształcącego pragną wyrazić głęboką wdzięczność Zarządowi Banku Spółdzielczego w Jarocinie i Jarocińskiemu Starostwu Powiatowemu za ofiarowaną pomoc finansową, która umożliwiła zrealizowanie wyjazdu szkoleniowego uczniów klasy I Liceum Ogólnokształcącego z przysposobieniem wojskowym w Machlinach w czerwcu 2015 r. Już po raz ósmy uczniowie liceum ogólnokształcącego z przysposobieniem wojskowym w ZSP nr 2 w Jarocinie mieli okazję posmakować żołnierskiego życia w czasie obozu szkoleniowego w Machlinach, w małej miejscowości położonej na Pojezierzu Drawskim. W dniach 22-28 czerwca 2015 r. 28 - osobowa grupa uczniów mieszkała w stanicy ZHP, w której mieściło się obozowisko.

W ramach licznych zajęć obozowych w Machlinach, nasi uczniowie wzięli udział w ćwiczeniach z musztry i służby wartowniczej. Ponadto w czasie nocnych alarmów uczniowie poszukiwali rozbitków, udzielali pierwszej pomocy przedmedycznej w warunkach obozowych, transportowali poszkodowanych na noszach. W czasie jednego z alarmów zmienili miejsce obozowiska i spali pod gołym niebem, podczas innego alarmu mieli za zadanie pokonanie określonego odcinka terenu oraz przeszkody wodnej ze swoim ekwipunkiem i dodatkowym sprzętem zabranym z obozu. Młodzież wzięła udział w ćwiczeniach alarmu chemicznego i poszukiwania wskazówek w terenie, taktyki ogólnej ze sprzętem i z wykorzystaniem środków pozoracji walki. Przeszli szkolenie z zasad zachowania się żołnierzy. Wzięli udział w strzelaniu z broni pneumatycznej krótkiej typu Łucznik WZ 1970. Przeprowadzono również marsz na azymut. Uczniowie ochraniali obozowisko, wystawiając służbę dyżurną oraz wartę.

W jednostce lotniczej w Mirosławcu, uczniowie zapoznali się z funkcjonowaniem lotniska wojskowego, mieli też szczęście bo w czasie naszego pobytu obejrzeli bezzałogowe drony bojowe i obejrzeli samoloty-eksponaty. Zaprezentowano pojazdy bojowe typu Hummer H1. Uczniowie zwiedzili wieżę kontroli lotów, w której ciekawy wykład na temat funkcjonowania wieży udzielił jeden z kontrolerów. Uczniowie oraz nauczyciele oddali hołd ofiarom katastrofy samolotu CASA w Mirosławcu i zapalili znicze pod pomnikiem ofiar tej katastrofy. Zajęcia przeprowadzono przy współpracy i pomocy 12. Bazy Lotniczej w Mirosławcu. Uczniowie byli też na wycieczce w Kołobrzegu. Zwiedzili Muzeum Oręża Polskiego, obejrzeli pomnik Zaślubin Polski z morzem oraz spacerowali po plaży. Odbył się oczywiście chrzest obozowy.

Uczniowie otrzymali odznaki za udział w obozie i gratulacje od nauczycieli ZSP NR 2 w Jarocinie, tj. komendanta obozu pana Jacka Adamczaka oraz instruktorów: pani Małgorzaty Rębisz, pani Marzeny Kościelniak, pana Wojciecha Krzyżanowskiego, pana Roberta Węclewskiego oraz sprawującego nadzór nad szkoleniem wojskowym chor. Macieja Zaborowskiego z 16. Jarocińskiego Batalionu Remontu Lotnisk w Jarocinie.

Ponadto młodzież brała udział w ognisku, podczas którego prezentowali skecze i smażyli kiełbaski. W czasie wolnym uczniowie pływali kajakami, kąpali się w jeziorze, opalali się i grali w piłkę.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd