Otwieramy drzwi przed gimnazjalistami

13 listopada 2015 r. w ramach swoich zajęć z techniki przyjechali do nas uczniowie klas III z Gimnazjum w Chociczy. Na początku wysłuchali prezentacji dotyczącej kierunków kształcenia w naszej szkole, a następnie uczestniczyli w wykładzie zorganizowanym przez nauczycieli teoretycznych przedmiotów samochodowych. Na zajęciach u pana Zbigniewa Rychtera uczniowie poznali budowę silnika spalinowego oraz jego podzespołów, a następnie uczestniczyli w zajęciach u pana Tobiasza Klaczyńskiego gdzie zapoznali zostali z zasadą działania silnika spalinowego: dwusuwowego, czterosuwowego oraz silnikiem Wankla.

Po tych zajęciach uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem Cechu Rzemiosł Różnych. Następnie zwiedzali pracownie przedmiotów zawodowych: elektryczną, samochodową, mechaniczną oraz fryzjerską. Młodzież dowiedziała się dzięki temu, na czym polega praca warsztacie mechanicznym i samochodowym, a także w salonie fryzjerskim.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd